خانه / فرهنگی / برهم صالح : ما می خواهیم ایران را در چارچوب داشته باشیم
seied.hnr.nm Photo by هنرنما on April 09, 2021. May be an image of 3 people. 1 like seied.hnr.nm کنگره عمومی کردهای فیلی عراق از موضع انسانی و بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران در پذیرش و پناه دادن آوارگان عراقی در دوره حاکمیت رژیم بعث صدام تقدیر کرد.
seied.hnr.nm Photo by هنرنما on April 09, 2021. May be an image of 3 people. 1 like seied.hnr.nm کنگره عمومی کردهای فیلی عراق از موضع انسانی و بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران در پذیرش و پناه دادن آوارگان عراقی در دوره حاکمیت رژیم بعث صدام تقدیر کرد.

برهم صالح : ما می خواهیم ایران را در چارچوب داشته باشیم

برهم صالح: میزبان بیش از یک دور گفتگوی بین عربستان و ایران بوده ایم/ بغداد و واشنگتن خواهان حضور نظامی دائم آمریکا در عراق نیستند

شفقنا- رئیس جمهوری عراق امروز(چهارشنبه) گفت: بغداد و واشنگتن خواهان حضور نظامی دائم آمریکا در عراق نیستند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری عراق(واع)، برهم صالح طی سخنانی در اجلاس انستیتوت بیروت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شد، اظهار کرد: در برابر عراق چالش بلندمدتی برای بهبودی سیاسی و اقتصادی وجود دارد.

وی افزود: ما همچنین با تنش های منطقه ای روبرو هستیم اما نشانه های گسترش این درگیری را در منطقه می بینیم و عراق در تلاش است تا طرف های درگیر را گرد هم آورد.

صالح با اشاره به اینکه عراق نمی تواند ضعیف باشد و در این درگیری غرق شود، بیان کرد: بیشتر عراقی ها تمایل دارند با کمک شرکا و دوستانمان در منطقه و به خاطر آبادانی عراقی باثبات و شکوفا به جلو حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: عراق و آمریکا خواهان حضور نظامی دائم آمریکا در عراق نیستند.

رئیس جمهوری عراق با اعلام اینکه بغداد در دوره گذشته میزبان بیش از یک دور گفتگو بین عربستان سعودی و ایران بوده است، خاطرنشان کرد: ایران همسایه ماست و ما خواهان ادغام آن در چارچوب منطقه ای هستیم ولی با این حال نسبت به حاکمیت خود هم تاکید داریم و نمی خواهیم که عراق به صحنه درگیری ها تبدیل شود.

صالح یادآور شد: جنبش اعتراضی که در سال ۲۰۱۹ میلادی عراق را درنوردید، بیان عمیق یک هدف مهم بود زیرا جوانان عراقی به خیابان ها ریختند و میهن را فریاد زدند. خارج شدن از دهه ها درگیری، اراده سیاسی و تصمیم گیری خود عراقی ها را می طلبد.

وی تاکید کرد: حشد شعبی زمانی شکل گرفت که دولت عراق با یک بحران روبرو بود و داعش به موصل حمله کرده بودو امروز باید همه این نیروها  به طور کامل تابع دولت عراق باشند.

خبر را در واع و آرتی و الفرات ببینید

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633 تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله دکترا

طرح جهادی هبه و نذر کتاب به همت کتابخانه تخصصی

کتاب نذر کنیم… “نذر کتاب، نذر اندیشه” طرح جهادی هبه و نذر کتاب به همت …