خانه / سیاسی / اختلاف میدان و دیپلماسی

اختلاف میدان و دیپلماسی

شفقناافغانستان – شبکه خبری بی بی سی به نقل از مقامات بلندپایه طالبان از درگیری شدید بین سران این گروه درباره ترکیب دولت جدید خبر داد.

 

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی، این مقامات به بی بی سی گفتند: اواخر هفته گذشته نیز درگیری لفظی بین ملاعبدالغنی برادر و یکی از اعضای شورای وزیران در کاخ ریاست جمهوری رخ داد.

 

در چند روز اخیر و در پی غیبت ناگهانی عبدالغنی برادر از انظار عمومی، گزارش هایی تایید نشده از اختلافات داخل سران طالبان مخابره شده بود.

 

یک منبع در طالبان به بی بی سی گفت: برادر و خلیل الرحمن حقانی وزیر امور پناهجویان و یک شخصیت مهم در شبکه حقانی با همدیگر درگیری لفظی پیدا کرده بودند و پیروان آنها نیز در محلی نزدیک به آنها با هم مشاجره می کردند.

 

براساس این گزارش، درگیری ها میان سران طالبان به این دلیل رخ داده است که برادر معاون جدید نخست وزیر از ترکیت موقت کابینه راضی نبوده است.

 

گفته شده این اختلاف برسر نقش بیشتر هرکدام از رهبران این جنبش درباره پیروزی در افغانستان است و اینکه نقش چه کسی در این خصوص ارجحیت دارد.

 

براساس آنچه گفته می شود، برادر معتقد است که تمرکز در این خصوص باید روی دیپلماسی افرادی نظیر او باشد در حالی که اعضای گروه حقانی که – توسط یک شخصیت طالبان اداره می شود- و حامیان آنها می گویند که این امر از طریق جنگ به دست آمده است.

 

طالبان دوشنبه شایعات مربوط به زخمی و کشته شدن برادر در جریان حادثه ناشی از بالاگرفتن اختلافات داخلی بین سران این جنبش را تکذیب کرده بود.

درباره‌ی ماهین نیوز

تا زمانی که همه دست روی دست گذاشتند تا آقاجانمان بیاید تنهایی آبادش کند شما قومطالوت نباش که به حضرت داود گفتند تو با خدایت برو با دشمن جنگ کن اگر پیروز شدی ما هم میاییم ستاد باز سازی بقیع شریف تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

حمله بر پنجشیر باید فوراً متوقف گردد

جنایات احمد شاه مسعود خائن

تاریخ انسانیت؛ شرمنده جنایت افشار / تجاوز گروهی به زنان و دختران – کشتار کودکان …

دیدگاهتان را بنویسید