خانه / اقتصادی / سیستان و بلوچستان قطب اقتصا کشور

سیستان و بلوچستان قطب اقتصا کشور

*استاندار سیستان و بلوچستان*

✍بقلم:امیرکلمتی،روزنامه نگار

استاندار سیستان و بلوچستان

 

سیستان و بلوچستان استانی پهناور با جغرافیایی خاص هست.در استان سیستان و بلوچستان مذهب اهل تسنن ، تشیع ،و همچنین زادگاه اصلی سیک های ایران میباشد.چندیست که مسئولین بلندپایه، استان سیستان و بلوچستان را با لقبی بنام محرومیت به جهانیان معرفی کرده اند.هر کسی اگر نیت بر مشهور شدن خود کند،ابتدا نام سیستان و بلوچستان را برسرزبان میارد و با گفتن جملۂ تلخ «محرومیت» فضا را متشنج میکند.هیچ استانداری تا به حال مردم را با جمله «مامحروم نیستیم» آشنا نکرده است.نگفتن کلمه ی ما محروم نیستیم داستانی دراز دارد،که نمیخواهم در موردش جمله ای را بیان کنم.اما سیستان و بلوچستان نیاز به استانداری دارد، که ابتدا مسئولین را آموزش دهد تا واژه محرومیت را دیگر بکار نبرند، چون بیشترین سرمایه را دارد.
یکی از قطب های اصلی اقتصاد کشور میباشد.
از هر لحاظ استان سیستان و بلوچستان در سده های گذشته هم نامش پرآوازه بوده است.
وقتی اشرف افغان به اصفهان حمله میکند،اصفهانی ها شکست میخورند. پادشاه اصفهان علاوه بر بازنده بودن،تاج خود را هم با دستان خود به اشرف افغان تقدیم میکند.
وقتی نادرشاه افشار با فرماندهان بلوچستان به افغانستان حمله میکنند نه تنها افغانستان را فتح میکنند، بلکه با همراهی فرماندهی جنگ جو،بنام چاکررِند فاتح دهلی هم میشوند.
استان سیستان و بلوچستان قهرمانی مثل نادرشاه افشار میخواهد.امیدوارم دکترمدرس خیابانی،استاندار جدید،مثل نادرشاه افشار نیرومند و تلاشگرباشد، و واژه ی تلخ محرومیت را برای همیشه حذف کند.

درباره‌ی ماهین نیوز

تا زمانی که همه دست روی دست گذاشتند تا آقاجانمان بیاید تنهایی آبادش کند شما قومطالوت نباش که به حضرت داود گفتند تو با خدایت برو با دشمن جنگ کن اگر پیروز شدی ما هم میاییم ستاد باز سازی بقیع شریف تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

آرش جان خود را داد تا ایران بزرگتر شود

آرش جان خود را داد تا ایران بزرگتر شود

در افسانه ها هست که آرش برای تعیین مرز ایران تیراندازی کرد و در جای …

دیدگاهتان را بنویسید