خانه / مذهبی / بازسازی بقیع / انتقام نگرفتن ایران قبول کاپیتولاسیون و توحش و ظلم است
درگذشت محمد برسوزیان
درگذشت محمد برسوزیان

انتقام نگرفتن ایران قبول کاپیتولاسیون و توحش و ظلم است

کارشناس اسپانیایی:مصونیت آمریکا در پی سرنگونی هواپیمای ایران «توحش»است

تهران- ایرنا- «فرانسیسکو خوزه ساآودرا» یک کارشناس و روزنامه نگار اسپانیایی در گفتگو با شبکه هیسپان تی وی تاکید کرد: اینکه آمریکا پس از حمله به هواپیمای ایرانی ایرباس که به جان باختن ۲۹۰ مسافر آن منجر شد، همچنان بدون هیچ محاکمه و مجازاتی در مصونیت به سر می برد، نوعی «بربریت» است.

به گزارش ایرنا، «فرانسیسکو خوزه ساآودرا» کارشناس و فیلمنامه نویس اسپانیایی در گفتگو با شبکه هیسپان تی وی با ابراز تاسف از مصونیت کشورهایی مانند آمریکا در برابر اقدامات جنایت‌کارانه خود و اینکه هرکاری که خواست انجام می‌دهد، نوعی «توحش و بربریت» است.

به عقیده ساآودرا، برای اجرای عدالت، وجود نهادی فراملی ضروری است تا برای تحریم کردن کشورهای مرتکب اقدامات مجرمانه اختیار لازم را داشته باشد و تضمینی باشد برای اینکه این نوع جنایات بدون مجازات و مصون باقی نمانند.

این فیلمنامه نویس و برنامه ساز تلویزیونی اسپانیا خاطرنشان کرد: تا زمانی که این نهاد فراملی برای مجازات مرتکبین این جرائم و وادار کردن آنها به پرداخت غرامت وجود نداشته باشد، آمریکا و سایر کشورهای جهان همچنان در برابر اقدامات جنایتکارانه خود مصونیت خواهند داشت.

در ساعت ۱۰ صبح روز ۱۲ تیر ۱۳۶۷ خورشیدی هواپیمای ایرباس به شماره پرواز ۶۵۵ از فرودگاه بندرعباس به مقصد دبی به پرواز درآمد، هنوز ۱۰ دقیقه از پرواز این هواپیما نگذشته بود که در ارتفاع ۱۲ هزار پایی نزدیک تنگه هرمز و لارک بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس مورد حمله ناو وینسنس آمریکا قرار گرفت و مسافران آن به شهادت رسیدند.

در این پرواز ناتمام، تمامی سرنشینان هواپیما اعم از مرد، زن و کودک جان باختند. در میان سرنشینان هواپیما، ۶۶ کودک زیر ۱۳ سال، ۵۳ زن و ۴۶ تبعه خارجی نیز بودند که جان خود را از دست دادند.

درباره‌ی ماهین نیوز

تا زمانی که همه دست روی دست گذاشتند تا آقاجانمان بیاید تنهایی آبادش کند شما قومطالوت نباش که به حضرت داود گفتند تو با خدایت برو با دشمن جنگ کن اگر پیروز شدی ما هم میاییم ستاد باز سازی بقیع شریف تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

Yankee go home

Yankee go home

حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در سوریه پایگاه «الطنف» در سوریه که متعلق به آمریکا …