خانه / عکس ها / آمریکا مسلمانان را در خاورمیانه کشته
سید کاظم همتیار
سید کاظم همتیار

آمریکا مسلمانان را در خاورمیانه کشته

چین: آمریکا مسلمانان را در خاورمیانه کشته و اکنون نگران حقوق بشر در سین‌کیانگ است

شفقنا- چین باز هم از دست‌اندرکاران برگزاری کنفرانس مسلمانان اویغور خواست این نشست را لغو کنند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس۲۴؛ وزارت خارجه چین در یک بیانیه جدید از آمریکا، آلمان و انگلیس بعنوان بانیان نشست مجازی حقوق بشر در استان سین کیانگ خواست این نشست را لغو کنند. پیشتر چین از کشورهای مختلف خواسته بود در این نشست شرکت نکنند چرا که این نشست توهین به ماهیت سازمان ملل است.

نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: نشست مجازی سین کیانگ که قرار است روز چهارشنبه برگزار شود بر پایه دروغ و تهمت بنیان نهاده شده است؛ چین از همه بانیان این نشست می‌خواهد فوراً آن را لغو کنند چرا که آن را دخالت در امور داخلی خود می‌داند.

این بیانیه افزود: سین کیانگ در بهترین شرایط تاریخی و ثبات خود قرار دارد و هم‌اکنون ما شاهد توسعه، امنیت و همزیستی مسالمت‌آمیز بین اقوام در آن هستیم. آمریکا تلاش می‌کند وضعیت مسلمانان اویغور را نسل کشی جلوه دهد حال آنکه کارنامه این کشور در کشتن مسلمانان عراق، سوریه و افغانستان کاملاً روشن است.

گفتنی است چین به زندانی کردن، آزار و بیگاری کشیدن از یک میلیون مسلمان اویغور و همچنین فشار بر میلیون‌ها شهروند اویغور در سین کیانگ متهم است. چین همواره این اتهامات را رد کرده است با این حال آمریکا و برخی کشورهای غربی این رفتار را نسل‌کشی می‌دانند.

درباره‌ی ماهین نیوز

تا زمانی که همه دست روی دست گذاشتند تا آقاجانمان بیاید تنهایی آبادش کند شما قومطالوت نباش که به حضرت داود گفتند تو با خدایت برو با دشمن جنگ کن اگر پیروز شدی ما هم میاییم ستاد باز سازی بقیع شریف تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

حمایت از طالبان تنها راه نجات افغانستان است

به بهانه کرونا اربعین تعطیل نشود

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امیدواریم پیش از اربعین اعزام زائران عتبات به صورت …