خانه / علمی و دانشگاهی / شماره جدید پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد

شماره جدید پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد

توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری :

شماره جدید پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد

شماره 5و6 پژوهشنامه کتیبه و زبان فصلنامه علمی پژوهشکده زبان شناسی ، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری چاپ و منتشر شد .

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، پژوهشنامه کتیبه و زبان از مقاله های تحقیقی اصیل و نوآورانه در زمینه کتیبه شناسی ، متن شناسی و زبان شناسی که حاوی نکات علمی و غیر اقتباسی باشند استقبال می کند و صرفا مقاله هایی برای چاپ مورد بررسی و پذیرش قرار می گیرند که پیشتر در نشریه های داخلی و خارجی چاپ یا ارائه نشده باشند .

 این شماره از پژوهشنامه کتیبه و زبان حاوی مقالاتی همچون  نسخه های خطی شرح التعریف ، کتاب تأثیر گذار در پیدایش طریقت خواجگان نقشبندیه ، خودنگاره سغدیان ، ریشه شناسی واژه زهر ، پژوهشی در احوال کتیبه های آرامگاه و سنگ مزار محمد کاظم و اله اصفهانی ، جمیل صدقی زهاوی ادیب و ایران شناس کردستان ، کتیبه های مجموعه تاریخی بی بی خانم در شهر سمرقند است .

در مقاله خودنگاره سغدیان به نگارش فرانتس گرونه و ترجمه مریم دارا استاد یار پژوهشکده زبان شناسی ، کتیبه ها و متون آمده است منابع نوشتاری گوناگون که بیشتر سغدی ، چینی و عربی هستند نشان می دهند که سغد و مردم سغد در قرون دوم و سوم میلادی به مرکز ثقل تجاری در آسیای مرکزی ، چین و مناطقی از هند و جنوب شرق آسیا تبدیل شده بودند ، منابع مذکور این مسئله را به طور مستمر تا قرن هشتم نشان می دهند .

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

قلعه گل دره شهر استان ایلام

قلعه گل دره شهر استان ایلام

گمانه زنی در قلعه گل دره شهر استان ایلام/نقشه برداری و تصویربرداری هوایی در مراحل …