خانه / خبر ها / ۹۵۰زور خانه دوسال است تعطیل است
زور خانه ها همچنان بسته است
زور خانه ها همچنان بسته است

۹۵۰زور خانه دوسال است تعطیل است

ستاد کرونا هیچ مشکلی حل نکردند

براساس سیاست ضد دینی ستاد کرونا همانطور که مرز ترکیه باز است و روانه هشتادپرواز و صدها اتوبوبوس و کامیون و سواری در انجا رفت و آمد می کنند ولی مرز عراق کاملا بسته است و هیچکس حق ندارد به زیارت مشهد و قم هم برود  در ورزش هم همینطور است تمام فدراسیونها تمرینت و مسابقات خود را انجام می دهند ولی فدراسیون زورخانه ای که به نام علی ع مزین است تعطیل است و هیچگونه همکاری برای باز گشایی ان نمی شود و حدود ۹۵ زورخانه تعطیل و مرشد ها و صاحبان آن در تنگنای زیان های کرونایی گرفتار هستند

حمایت مجلس یازدهم از ورزش‌های زورخانه‌ای

رئیس کمیته ورزش و تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی از حمایت اکثریت نمایندگان از ورزش‌های سنتی و آیینی نظیر ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خبر داد.

همچنین

حمایت مجلس یازدهم از ورزش‌های زورخانه‌ایبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت؛ آقای احمد راستینه هفشجانی گفت: ورزش زورخانه و پهلوانی ورزش آیینی، باستانی و ملی ما است و موضوعات بسیار مهمی را مقام معظم رهبری در راستای ترویج ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی مطرح کرده اند که این ورزش به عنوان یک برند برای کشور ما ثبت شده است.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی افزود: در طول تاریخ برخی از اقدامات منجر به بی مهری تمام به ورزش شده است. وزارت ورزش و جوانان به تازگی آقای باران چشمه را برای سرپرستی فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی معرفی کرده است که از نیرو‌های ورزشی شناخته شده و متعهد هستند.
وی تصریح کرد: اکثریت نمایندگان از این فرصت ایجاد شده برای زنده نگه داشتن ورزش آیینی و سنتی زورخانه‌ای استقبال کرده و تشکر ویژه‌ای از وزیر ورزش و جوانان داشته‌اند و در طی نامه‌ای از این تصمیم تقدیر کردند.
رئیس کمیته ورزش و تربیت بدنی مجلس ادامه داد: مجلس یازدهم از تمام اقداماتی که به پیشرفت و ملی شدن ورزش کشور ختم شود٬ استقبال خواهد کرد. بویژه ورزش‌های سنتی و آیینی نظیر ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی که بدون شک بر گرفته از فرهنگ و آیین ایرانی ماست.
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: در خصوص موضوع انتخابات بحث و گفتگویی بین نمایندگان صورت گرفته است مبنی بر اینکه اگر سرپرست فدراسیون تصمیم بگیرد نامزد انتخابات فدراسیون شود باید استعفاء دهد. آیین نامه برگزاری انتخابات اشاره‌ای به چنین موضوعی نداشته است هر چند بار‌ها تاکید کرده ایم که بهتر است چنین اتفاقی رخ دهد.
وی ادامه داد: در بازدیدی که از فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی داشتیم٬ شاهد اقدامات موثر و سازنده‌ای از طرف باران چشمه سرپرست این فدراسیون بودیم. بی تردید نمایندگان مجلس با نگاه درستی از ورزش آیینی و سنتی پهلوانی حمایت خواهند کرد و چشم اندازه روشنی برای آن پیش بینی می‌کنند.
نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی به عنوان برند ورزش ایرانی هستند٬ امیدواریم وزارتخانه ورزش و جوانان بتواند با تلاش و حمایت‌های مجلس این ورزش را در سطح جهانی در دنیای ورزش به یک برند تبدیل کند و هویت ایرانی و اسلامی را در حوزه ورزش به جهانیان معرفی کند.
رئیس کمیته ورزش و تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: گسترش و همگانی کردن ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی نهادینه شدن اخلاق‌مداری در ورزش است. در آیین پهلوانی از گذشته تا به امروز، تنها تنومندی جسم اهمیت نداشته، بلکه اخلاق نیکو بوده که یک پهلوان را حقیقتا «پهلوان» می‌کرده است. پهلوانانی که از نظر اخلاق سرآمد و شناخته بوده‌اند و برای پیروزی جبهه خیر علیه شر، وارد میدان نبرد می‌شدند.

زور خانه ها همچنان بسته است
زور خانه ها همچنان بسته است

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633 تلفن 02136608516همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

محمدعلی شعبانی، از مشاوران سابق محمدجواد ظریف

مسولان کرونا در ایران بجای درمان به فکر براندازی هستند

🔸️واکسن کرونا ۲ دلاری، در ایران۶۰ میلیون!   🔹️در حالیکه واکسن کرونا در جهان تنها …

دیدگاهتان را بنویسید