خانه / سیاسی / اخراج نظامیان آمریکایی از آلمان

اخراج نظامیان آمریکایی از آلمان

پنتاگون برنامه خروج نظامیان آمریکایی از آلمان را اعلام می‌کند

پنتاگون برنامه خروج نظامیان آمریکایی از آلمان را اعلام می‌کند

سخنگوی پنتاگون اعلام کرد وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه برنامه مورد نظر پنتاگون برای خارج کردن بخشی از نیروهای آمریکایی از آلمان و استقرار آنها در شرق اروپا را تحویل رئیس‌جمهور آمریکا خواهد داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورو نیوز، «جاناتان راث هافمن» سخنگوی پنتاگون روز شنبه اعلام کرد که «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه برنامه مد نظر پنتاگون برای خارج کردن بخشی از نیروهای آمریکایی از آلمان و استقرار آنها در کشورهای شرق اروپا را به دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تحویل خواهد داد.

بر اساس اظهارات دو مقام ارشد پنتاگون که یورو نیوز نامشان را فاش نکرده، طرحی که پنتاگون برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از آلمان به ترامپ ارائه خواهد داد، در واقع مطابق همان چیزی است که حدود دو هفته قبل از سوی دونالد ترامپ اعلام شد.

دونالد ترامپ اواسط ماه جاری میلادی (اواخر خردادماه) اعلام کرد که دولتش قصد دارد «هزاران نفر» از نیروهای آمریکایی مستقر در آلمان را از این کشور خارج کند و در نهایت تعداد نیروهای خود در آلمان را به 25 هزار نفر برساند.

در حال حاضر حدود 52 هزار نیروی آمریکایی در خاک آلمان مستقر هستند که این رقم در واقع بیشترین شمار نظامیان آمریکایی مستقر در یک کشور عضو ناتو به شمار می‌رود.

مقامات پنتاگون پاسخی درباره اینکه نیروهای آمریکایی پس از خروج از آلمان در کدام کشور اروپایی مستقر خواهند شد، نداده‌اند؛ اما دونالد ترامپ چهارشنبه گذشته در دیدار با «آندژی دودا» همتای لهستانی خود اعلام کرد که لهستان یکی از گزینه‌های مد نظر آمریکا برای استقرار نیروهایی است که از خاک آلمان خارج می‌شوند.

بیشتر بخوانید

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

Islamic United Nations

Secretary General of the Islamic United Nations

In the name of God 66/110/2020/1 Dear people of the new country: Indiana in the …

پاسخی بگذارید