خانه / خبر ها / اجرای تابلو نقاشی‎خط قاجاری با شعرپروین اعتصامی

اجرای تابلو نقاشی‎خط قاجاری با شعرپروین اعتصامی

توسط هنرمند گروه هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری انجام شد

اجرای تابلو نقاشیخط قاجاری با شعرپروین اعتصامی  

تابلو نقاشی‎خط قاجاری با شعرپروین اعتصامی توسط غلامحسین فرخ نسب هنرمند رشتۀ خوشنویسی وطراحی گروه پژوهشی هنر هایسنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری طراحی و اجرا شد .

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، سید عبدالمجید شریف زاده رییس گروه پژوهشی هنر های سنتی پژوهشگاه ،امروز «شنبه » با اعلام این خبر گفت : نقاشی‏خط شیوه‌ای در نقاشی مدرن و خوشنویسی و ترکیبی از خطاطی و نقاشی است.

او افزود:خط‎نقاشی و نقاشی‏خط معاصر از دورۀ قاجار آغاز و در آثار هنرمندانی همچون اسماعیل جلایر، ملک محمد قزوینی، حسن زرین و علیسکاک‏باشی موجود است.

شریف زاده تصریح کرد:بمنظور حفظ و احیای نقاشی‏خط دورۀ قاجار و با عنایت به اهمیت و ضرورت شناخت آن برای هنر و هنرمند امروز، اجرای اثریاقتباس یافته از نقاشی‏خط آن دوره بر اساس شعری از پروین اعتصامی در دستور کار قرار گرفت.

این تابلوی نقاشی‏خط در ابعاد 50 در 80 سانتی‏متر به شیوۀ دورۀ قاجار با متنی از اشعار پروین اعتصامی؛  «ما را به رخت و چوب شبانی فریفتهاست این گرگ سالهاست که با گله آشناست » به اجرا در آمده است .

او در تشریح مراحل اجرای این اثر گفت : ابتدا خوشنویسی بیت اصلی انجام و سپس طراحی خط آن روی کاغذ اصلی منتقل شد و در نهایت طراحینقوش داخل و ساخت وساز آن صورت پذیرفت.

درباره‌ی ماهین نیوز

تا زمانی که همه دست روی دست گذاشتند تا آقاجانمان بیاید تنهایی آبادش کند شما قومطالوت نباش که به حضرت داود گفتند تو با خدایت برو با دشمن جنگ کن اگر پیروز شدی ما هم میاییم ستاد باز سازی بقیع شریف تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

تمام کشورها

با اعلام حکومت علوی عید غدیر را جشن بگیرند