خانه / مذهبی / پیری جمعیت ایران را تهدید می‌کند

پیری جمعیت ایران را تهدید می‌کند

حجت‌الاسلام رفیعی: ‌اکتفای والدین به فرزندان کم درست نیست

استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه والدین نباید از اوضاع اقتصادی هراس داشته باشند، گفت: خداوند روزی فرزند را خواهد داد و یکی از عوامل قدرت هر کشوری جمعیت آن بوده و وجود فرزندان هیچ‌گاه مانع تفریح و زندگی والدین نیستند بلکه مایه نشاط بیشتر خواهد بود.

حجت‌الاسلام رفیعی: ‌اکتفای والدین به فرزندان کم درست نیست / پیری جمعیت ایران را تهدید می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی ظهر امروز در ویژه‌‌برنامه تفسیر سوره انبیاء که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد اظهار داشت: چهار ویژگی حضرت یحیی(ع) در سوره انبیاء عبارتند از اینکه تصدیق می‌کند کلمه الهی را و سرور است و هوی‌وهوس را در کنترل خود داشته و هم پیامبر و هم از صالحین است.

وی افزود: حضرت یحیی(ع) یک پیامبر ویژه است به‌شیوه‌ای که در سوره مریم هشت ویژگی برای حضرت ذکر شده که عبارتند از اینکه در کودکی به حضرت نبوت عطا شده، این فرزند مشمول رحمت و عنایت خاص الهی است، پاکی روح دارد، متدین و پرهیزگار است و نسبت به والدین نیکی و احسان می‌کند.

بیشتر بخوانید

استاد حوزه علمیه بیان کرد: حضرت یحیی(ع) پیامبری عادل بوده و معصیت و خطا نداشته و دارای عصمت است و سلامت تولد، سلامت مرگ و سلامت روز محشر را خواهد داشت.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی(ص) با بیان اینکه خداوند سه ویژگی برای خانواده حضرت زکریا(ع) ذکر می‌کند، افزود: این خانواده به‌دنبال کار خیر بودند و در کار خیر سرعت و شتاب داشتند و تسبیح خدا را با ترس و امید می‌گفتند و نزد خداوند خاشع و متواضع بودند.

رفیعی تصریح کرد: اکتفا کردن والدین به فرزندان کم درست نیست چرا که پیری جمعیت ایران را تهدید می‌کند و اگر تعداد اولاد کم باشد فرزندان تنها خواهند شد و دچار مشکلات روحی می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه  والدین نباید از اوضاع اقتصادی هراس داشته باشند، یادآوری کرد: خداوند روزی فرزند را خواهد داد و یکی از عوامل قدرت هر کشوری جمعیت آن بوده و وجود فرزندان هیچ‌گاه مانع تفریح و زندگی والدین نیست بلکه مایه نشاط بیشتر خواهد بود.

استاد حوزه علمیه با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم خاطرنشان کرد: نیکی به والدین در اینجا در ردیف نبوت ذکر شده و در جای دیگری در ردیف توحید آمده است به همین خاطر احسان به والدین از اهمیت ویژه و مورد تأکید خداوند است.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516,28

حتما ببینید

بازگشایی درب حرم‌های مطهر ایران به روی عاشقان

کرونا پرستان نتوانستند ایمان مردم را زایل کنند

صحن‌های مطهر حرم امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، شاهچراغ(ع) و حضرت عبدالعظیم(ع) و همچنین درب‌های مسجد …