خانه / علمی و دانشگاهی / به چه زبانی باید گفت جهش تولید انجام شده! اگر به دست مردم نمی رسد مشکل جای دیگر است

به چه زبانی باید گفت جهش تولید انجام شده! اگر به دست مردم نمی رسد مشکل جای دیگر است

مجری طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان خبرداد:محصولات پالایشگاه آبادان با استانداردهای روزجهانی وارد بازار می شود

با توجه به کلید خوردن پروژه پالایشگاه آبادان ،محصولات این پالایشگاه ظرف 48 ماه آینده با استانداردهای روزجهانی وارد بازار می شود.

​​به گزارش روابط  عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران ،فردین علمداری اصل،  مجری طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت ،گاز ،پالایش و پتروشیمی گفت : پالایشگاه آبادان در حال حاضر با ظرفیت پالایش 400 هزار بشکه در روز مشغول به کار است  که 250 هزار بشکه از ظرفیت 400 هزار بشکه در سه واحد تقطیر با قدمت بیش از 70 سال پالایش می شود.

وی افزود :باتوجه به تکنولوژی قدیمی و تجهیزات فرسوده، این سه واحد تقطیر دارای بازده بسیار پائین، ریسک بسیار زیاد عملیات و هزینه های بالای تعمیرات هستند . از این رو توسط  شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، طرح تثبیت ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه آبادان  در دستور کار قرار گرفت .

علمداری تصریح کرد : ظرف 15 روز گذشته قرارداد با شرکت چینی نافذ شد و در حال حاضر کارهای اجرای پروژه کلید خورده است و طبق برنامه ظرف مدت  48 ماه پروژه به پایان می رسد.

وی افزود : در این طرح واحد تقطیربا ظرفیت  210 هزار بشکه در روز جایگزین واحدهای تقطیر قدیمی می شود و باتوجه به ساخت و راه اندازی واحد تقطیر دیگری که در سال 1385 به ظرفیت 150 هزار بشکه راه اندازی شده ظرفیت کل پالایش بعد از احداث واحد تقطیر جدید به 360 هزار بشکه (150+210) در روز تثبیت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:علاوه بر تثبیت ظرفیت پالایشگاه در 360 هزار بشکه که با احداث واحد تقطیر 210 هزار بشکه ای میسر می شود کلیه محصولات حاصل از پالایش 360 هزار بشکه در واحدهای تصفیه هیدروژنی تصفیه و گوگرد زدایی می شوند.

مجری طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان با اشاره به اهداف این طرح گفت :  تثبیت ظرفیت پالایشی پالایشگاه آبادان، تولید محصولات بر اساس استاندارد یورو4،  کاهش آلاینده های زیست محیطی،  افزايش درصد توليد نفت گاز / بنزين با بهبود تکنولوژی تولید،  کاهش تولید نفت کوره،  جمع آوري مخازن و تاسیسات فرسوده از جمله اهداف این طرح است .

وی به اشتغالزایی این طرح اشاره کرد و گفت :پیش بینی می شود پیمانکار پروژه 700 نفر را تا پایان سال استخدام کند  و در فاز اول 4 هزار نفر و در فاز دوم  برای 8 هزار نفرفرصت اشتغالزایی ایجاد می شود.

گفتنی است :طراحی بنیادی طرح طی سالهای 86 تا 88 توسط شرکت مهندسی ناموران و با همکاری شرکتهای صاحب دانش فنی AXENS فرانسه، TOPSOE دانمارک و Tecnimont ایتالیا صورت پذیرفت و به تبع آن قرارداد EPC با کنسرسیومی متشکل از شرکتهای چینی SEI و ایرانی ODCC در فروردین ماه 89 منعقد شد. بر اساس قرارداد منعقده، تامین مالی قرارداد EPC طرح می بایست از خط اعتباری ایران – چین صورت گیرد.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516,28

حتما ببینید

انفجارهای مهیب در پایتخت عربستان سعودی

طارق یعنی چه

شهاب سنگ – ستاره طارق ( ايه اي در قرآن ) در مورد شهاب سنگی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *