خانه / بین الملل / خلیج فارس و تنگه هرمز از نیروی دریایی آمریکا تخلیه شده است

خلیج فارس و تنگه هرمز از نیروی دریایی آمریکا تخلیه شده است

امیرخانزادی در گفتگو با العالم:خلیج فارس و تنگه هرمز از نیروی دریایی آمریکا تخلیه شده است

امیرخانزادی در گفتگو با العالم:خلیج فارس و تنگه هرمز از نیروی دریایی آمریکا تخلیه شده است

امیرخانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران در گفتگو با العالم اظهار داشت که نیروی دریایی ایران برای اولین بار با روسیه و چین در دریای عمان رزمایش مشترک دریایی برگزار می کند.

سفارت آمریکا در بغداد تخلیه شد

به دنبال شلیک سه گلوله “کاتیوشا” به حومه منطقه امنیتی سبز که سفارتخانه بزرگ آمریکا و انگلیس و نهادهای حاکمیتی مهم عراق در آن قرار دارند، گزارش ها حاکی است که سفارتخانه آمریکا دچار نگرانی کم سابقه ای شده و کارکنان آن را تخلیه کرده اند.

العالم ـ عراق

کاربر معروف عراقی به نام «سیده الاولی» (بانوی اول) که معمولا گزارش های ویژه از داخل هیات حاکمه عراق می دهد، در تازه ترین توئیت خود امروز (دوشنبه) نوشت که سفارتخانه آمریکا تقریبا تخلیه شده و فقط نیروهای محافظ در آن باقی مانده و همه کارکنان از جمله سفیر آمریکا ساختمان سفارت را ترک کرده اند.

این کاربر عراقی افزود: «ماتیو تولر» صبح دیروز (یکشنبه) با یک بالگرد نظامی وارد وزارت دفاع عراق شد و بعد از دیدار ۴۵ دقیقه با «نجاح الشمری» وزیر دفاع عراق، به سرعت به همراه دستیارانش بغداد را به مقصد اربیل ترک کرده است.

به گفته این کاربر عراقی، تیم دیپلماسی که امور سفارتخانه آمریکا را در حال حاضر در بخشی از هتل «المنصور» اداره می کند نیز به سمت اربیل نقل مکان کرده و پنج تن از کارکنان سفارت نیز به پایگاه نظامی آمریکا در فرودگاه بغداد انتقال داده شده اند.

طبق گفته این کاربر عراقی، آمریکایی ها در حال حاضر در شرایط آشفتگی و نگرانی که علل آن نامشخص است، به سر می برند و سفارتخانه آمریکا بیش از دو ماه است که از نیروهای آن تخلیه شده است.

کاربر سیده الاولی افزود که احتمالا تخلیه سفارتخانه آمریکا مرتبط با پاره ای تهدیدهای احتمالی است.

سه گلوله کاتیوشا دیشب به حومه منطقه امنیتی سبز بغداد اصابت کرد که به گفته منابع امنیتی دستکم یک زخمی به دنبال داشته است.

این کاتیوشاها همگی به منطقه مسکونی “کراده” در جوار منطقه امنیتی سبز در آنسوی رودخانه دجله اصابت کرده اند.

به گزارش ایرنا، در طول ماه های اخیر این چندمین بار است که گلوله های کاتیوشا به سمت منطقه امنیتی سبز بغداد شلیک می شوند که عموما یا به حومه آن یا داخل رودخانه دجله اصابت می کنند و همگی این شلیک ها، فاقد تلفات انسانی و خسارات مادی قابل ذکر هستند.

هنوز دستگاه های امنیتی عراق نتوانسته اند عوامل شلیک کننده این گلوله های کاتیوشا را شناسایی یا دستگیر کنند.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com

حتما ببینید

یک بچه شمران (االشمیرانی) آمریکاییها را به گلوله بست

یک بچه شمران (االشمیرانی) آمریکاییها را به گلوله بست

فرماندار فلوریدا: عربستان باید غرامت بدهد فرماندار ایالت فلوریدا روز شنبه با اشاره به مشارکت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *