خانه / شهرداری یک / تولید ۱۵۳ مگاوات انرژی خورشیدی در نیروگاه های

تولید ۱۵۳ مگاوات انرژی خورشیدی در نیروگاه های

تولید ۱۵۳ مگاوات انرژی خورشیدی در نیروگاه های شمال تهران
شهرداری منطقه یک به منظور کاهش مصرف سوخت های فسیلی و آلودگی هوا با احداث ۶ نیروگاه خورشیدی اقدام به تولید سالانه ، ۱۵۳ مگاوات برق نموده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک آسیه اقدسی مدیر اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری این منطقه  با اعلام خبر فوق اظهار داشت: منطقه یک تهران از پتانسیل قابل توجهی برای بهره گیری انرژی های تجدیدپذیر به ویژه انرژی خورشیدی برخوردار است و به کارگیری این نوع از انرژی ها راهکار مناسبی برای غلبه بر معضلات محیط زیستی است.
او با اشاره به بهره برداری از ساختمان مرکز تحقیقات انرژی های تجدید پذیر و افتتاح نیروگاه های خورشیدی در سطح منطقه افزود: منطقه یک با هدف تولید قسمتی از نیاز مصرفی برق ساختمانهای خود تا انتهای سال ۹۸ اقدام به احداث ۴ نیروگاه با توان مجموعاً ۴۵ کیلووات نموده و در سال ۹۹ با افتتاح ۲ نیروگاه دیگر مجموع توان نیروگاههای خود را به ۸۵ کیلووات رسانده است.
اقدسی تصریح کرد: نیروگاه های فتوولتاییک در کشور ایران با توجه به اهمیت بالای تولید انرژی و شرایط بی نظیر تابش خورشید نسبت به سایر کشورها پتانسیل بالایی در خصوص انرژی خورشیدی داراست به طوریکه این نیروگاه ها سالانه قادر به تولید ۱۵۳ مگاوات برق بوده که ۱۴ درصد برق مصرفی ساختمانها را تامین نموده و از طرفی از انتشار سالانه ۱۵۰ تن گاز co2 در هوا جلوگیری می کند.
مدیر اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری منطقه یک با معرفی مرکز تحقیقات انرژی های تجدید پذیر واقع در بوستان نیلوفر به عنوان اولین ساختمان انرژی کشور براساس معماری پایدار و با امکانات ۲۰ کیلووات نیروگاه متصل به شبکه (on grid) ،دیوار استرامیت، دیوار ترومب، خشک کن خورشیدی، اجاق خورشیدی، تصفیه آب خورشیدی، گلخانه خورشیدی، توربین بادی، بادگیر و آبگرمکن خورشیدی گفت: این مجموعه در سال ۸۶ طراحی و پذیرای ۳ هزار و ۲۰۰ نفر ساعت علاقمندان، دانشجویان و دانش آموزان است که از ساختمان بازدید و با انرژیهای تجدید پذیر آشنا می شوند.
این مقام مسئول افزود: در این مرکز دوره های مختلفی از جمله طراحی سیستم های فتوولتاییک، نصب و تعمیر آبگرمکن های خورشیدی و اینورتر خورشیدی، توربین های بادی و.. جهت توانمندسازی نیروی انسانی متخصص در حوزه مرتبط و اجرای سیاستها و برنامه های ترویجی و گسترش دانش فناوری انرژیهای تجدید پذیر با استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای کشور با صدور گواهینامه مهارت بین المللی با قابلیت ترجمه در ۱۸۶ کشور برگزار می شود.
.

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633

حتما ببینید

آماده توسعه گردشگری و جذب سرمایه گذاران

آماده توسعه گردشگری و جذب سرمایه گذاران