خانه / سیاسی / مجلس شورای اسلامی / گرو کشی برای بایدن

گرو کشی برای بایدن

در نامه مستند جمعی از نمایندگان مجلس به روحانی مطرح شد؛

چرا میلیون‌ها تن کالای اساسی مورد نیاز مردم زودتر از انتخابات آمریکا ترخیص نشد؟

چرا میلیون‌ها تن کالای اساسی مورد نیاز مردم زودتر از انتخابات آمریکا ترخیص نشد؟

در نامه مستند جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور ، در مورد چرایی عدم ترخیص میلیون‌ها تن کالای اساسی مورد نیاز مردم زودتر از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا سوال شد.

مالک شریعتی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، از ارسال نامه جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور در خصوص چرایی عدم ترخیص میلیون‌ها تن کالای اساسی موردنیاز مردم زودتر از انتخابات آمریکا خبر داد. متن نامه به شرح زیر است:

هوالحکیم

جناب آقای روحانی؛ رئیس‌جمهور محترم

سلام علیکم

همان‌گونه که استحضار دارید کشور در جنگ اقتصادی تحمیلی نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار قرار دارد و لذا تمام تصمیمات و تدابیر مسئولان کشور در این شرایط باید متناسب با نیازهای تهاجمی و تدافعی جنگ اقتصادی باشد و با هرگونه شائبه همکاری با دشمن یا بازی در نقشه او باید به اشد وجه مقابله و برخورد نمود.

در چند ماه اخیر میلیون‌ها تن کالای اساسی علیرغم نیاز شدید اقتصاد کشور و معیشت مردم به دلیل عدم هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف اجرایی ازجمله بانک مرکزی و وزارت صمت در گمرکات کشور دپو و رسوب شده بود که به‌عنوان‌مثال در یکی از بنادر کشور، ده‌ها هزار تن گندم ۱۶۵ روز، شکر ۱۷۰ روز، برنج ۲۶۰ روز، روغن خوراکی ۲۳۵ روز و کود شیمیایی ۲۴۰ روز معطل‌مانده بود.

مجموعاً حدود ۴ میلیون تن کالای اساسی رسوب شده در ۱۳ بندر کشور طی حدود فقط ده روز (۶ تا ۱۶ آبان) با برگزاری چهار جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و کارگروه تنظیم بازار و جلسه هماهنگی مسئولان اجرایی و نظارتی به شرح ذیل تشکیل و با حذف الزام کد رهگیری تأمین ارز، به‌یک‌باره دستور ترخیص صادر شد:

۱- مصوبه ۱۴ گانه جلسه ۱۷۷ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ که ۱۲ آبان توسط آقای نهاوندیان به شش وزیر و رئیس‌کل بانک مرکزی ابلاغ شد.

۲- مصوبه محرمانه تک‌بندی جلسه ۱۷۸ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ (یک روز قبل از ابلاغ مصوبه قبلی!) که ۱۳ آبان ماه توسط آقای نهاوندیان به وزرای اقتصاد، صمت و بانک مرکزی ابلاغ شد؛ در این مصوبه عملاً بند هفت مصوبه جلسه قبلی اصلاح و الزام به ارائه کد رهگیری ارزی برای ترخیص کالای اساسی حذف شد.

۳- جلسه ۱۱ آبان به‌منظور ایجاد هماهنگی بین گمرک و دستگاه‌های نظارتی که در محل وزارت صمت برگزار شد.

۴- جلسه فوق‌العاده شماره ۱۱۱ کارگروه تنظیم بازار که روز سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ برگزار شد و تصمیمات ده‌گانه آن با تعیین مسئول و زمان انجام آن‌ها با قید آنی و حائز اهمیت به دستگاه‌های مسئول ۱۶ آبان توسط آقای قبادی ابلاغ شد.

 

جناب آقای روحانی!

ما از حل معضلات کشور به‌صورت فوری توسط دولتمردان و خصوصاً ترخیص کالاهای اساسی رسوب شده موردنیاز کشور ـ که بارها از سوی رهبر انقلاب و نیز نمایندگان مجلس تذکر داده‌شده بود ـ استقبال و حمایت می‌کنیم، اما از جنابعالی مجدانه می‌خواهیم به این شبهه مطرح‌شده توسط تحلیلگران و افکار عمومی پاسخ دهید که چرا وظایف چندماهه دولت که نیازمند اراده مجریان بوده است تنها طی چند روز آن هم دقیقاً منطبق با زمان‌بندی انتخابات آمریکا با عجله و حتی در روز تعطیل (۱۳ آبان – میلاد پیامبر اعظم ص) دقیقاً مصادف با روز برگزاری انتخابات آمریکا حل‌وفصل شده است؟ و چه کسی پاسخگوی تلاطم ارزی حاصل از این عجله کاری در آینده خواهد بود؟

آیا عجیب و نگران‌کننده نیست دولتی که در افکار عمومی با کمترین محبوبیت تمام ادوار جمهوری اسلامی در سال پایانی خود مواجه است و متهم به پیری و کم‌کاری است، تمام اقدامات اصلاحی خود را برای ایجاد آرامش در بازار و سفره معیشت مردم به‌طور فشرده و فوق‌العاده و آنی به‌روزهایی موکول کند که وضعیت رقابت انتخاباتی بین ترامپ و بایدن (دو نماد ظلم و ستم علیه مظلومان جهان و خصوصاً مردم ایران عزیز) تعیین تکلیف می‌شود؟

 

آقای رئیس‌جمهور!

جنابعالی در شعارهای انتخاباتی خود گفته بودید که هفتاد درصد مشکلات اقتصادی کشور ریشه در بی‌تدبیری داخلی دارد و سهم تحریم کمتر است و البته برای رفع تحریم هم وعده کرده بودید که چرخ اقتصاد همزمان با سانتریفیوژ بچرخد و چنان رونق اقتصادی ایجاد خواهید کرد که مردم از یارانه‌های ماهیانه بی‌نیاز شوند؛ اما اکنون علاوه بر نابسامانی اقتصادی و عدم تحقق وعده‌ها ـ ناشی از اعتماد کامل به غرب و گذاشتن تمام تخم‌مرغ‌ها در سبد پاره شده برجام ـ اتفاق خطرناک‌تری پیش چشم مردم در حال وقوع است که با توهم تأثیرگذاری غرب و خصوصاً آمریکایی‌ها در سرنوشت جریانات سیاسی کشور و غرب‌گرایان در انتخابات آینده، استقلال سیاسی و اقتصادی کشور دچار آسیب جدی خواهد شد و در این میانه آنچه به گروگان گرفته‌شده، سفره و معیشت مردم است.

لذا از جنابعالی درخواست می‌کنیم ضمن توضیح به افکار عمومی در این خصوص، علاوه بر تلاش مستمر با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و همکاری و تعامل با مجلس یازدهم و قوه قضاییه (که در حال گره‌گشایی از گمرک و تولید است) مراقبت نمایید تا منافع ملی و معیشت مردم بیش از این به اتفاقات خارجی گره نخورد و به‌طورجدی مانع شوید که کشور از سوراخ اعتماد به وعده آمریکا دوباره گزیده شود.

 

والسلام علیکم و رحمت الله

سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹

ابوالفضل ابوترابی

زهره الهیان

هادی بیگی نژاد

محسن پیرهادی

مجتبی توانگر

محمد رشیدی

جلال رشیدی کوچی

ابراهیم رضایی

اقبال شاکری

مالک شریعتی نیاسر

مصطفی طاهری

مهدی طغیانی

حسین عباس زاده امامی

ابوالفضل عمویی

احمد حسین فلاحی

حجت الله فیروزی

فاطمه قاسمپور

روح‌الله متفکرآزاد

الیاس نادران

روح‌الله نجابت

علیرضا نظری

انتهای پیام/۴۱۵۱/

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

دهم آذر ماه همزمان با سالروز شهادت آیت الله مدرس،

دهم آذر ماه همزمان با سالروز شهادت آیت الله مدرس،

دهم آذر؛ روزی به نام خانه امید مردم دهم آذر ماه همزمان با سالروز شهادت …