خانه / خبر ها / fired the boxess

fired the boxess

fired the boxess

فلوریدا، ایالت سرنوشت ساز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

فلوریدا، ایالت سرنوشت ساز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 

پنج روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، “دونالد ترامپ” و رقیب دموکراتش “جو بایدن” کارزار انتخاباتی‌شان را برای دومین بار در ایالت فلوریدا برگزار کردند که از اهمیت بالایی در رای‌گیری برخوردار است.

العالمدرگوشی

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری، نظرسنجی‌ها حاکی‌ست که جو بایدن با اختلاف بسیار بالا از ترامپ همچنان پیش است. طبق این نظرسنجی‌ها، سلیقه رای‌دهندگان و مواضع آنها، حتی پس از مناظرات نامزدهای ریاست‌جمهوری، تغییری نکرده است. در حالی‌که در انتخابات ۲۰۱۶، اوضاع به نفع ترامپ چرخش پیدا کرد.

به رغم اینکه نتایج انتخابات ۲۰۱۶ غافلگیرکننده بود، برخی از موسسه های نظرسنجی از نمونه‌های نظرسنجی خود درباره این انتخابات دفاع کردند. پایگاه “۵۳۸ دات کام” ادعا کرد که پیش‌بینی‌هایش شانس ترامپ را در یک هفته مانده به انتخابات حدود ۲۹ درصد بالا برد.

صرف نظر از تاثیر نظرسنجی‌ها بر روند انتخابات، بسیاری از شواهد حاکی از آن است که برخی رای‌دهندگانی که حامی “هیلاری کلینتون” بودند در روز انتخابات به او رای ندادند؛ چرا که احتمال می‌دادند کلینتون پیروز نهایی است و همین امر باعث پیروزی غافلگیرانه ترامپ شد.

ولی به گفته کارشناسان، انتخابات ۲۰۲۰ کاملا متفاوت از ۲۰۱۶ است؛ چرا که به دلیل قطب‌بندی‌های شدید در این دوره، شمار رای‌دهندگان مردد کمتر است. ترامپ یکی از روسای جمهور آمریکا است که باعث ایجاد اختلافات و دودستگی‌ها در کشور شده و نظرسنجی‌ها بعد از کنفرانس‌های احزاب و مناظرات ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد که بیشتر رای‌دهندگان تصمیم نهایی‌شان را گرفته‌اند.

روز پنجشنبه دو نامزد انتخابات به فاصله چند ساعت از هم، گردهمایی‌ انتخاباتی‌شان را در شهر “تمپا” در غرب فلوریدا برگزار کردند؛ ایالتی که سرنوشت انتخابات به آن گره خورده است. از سال ۱۹۶۴، نامزد پیروز در فلوریدا در انتخابات ریاست‌جمهوری نیز پیروز می‌شد.

از مجموع ۲۷۰ رای الکترال که نامزد انتخابات برای ورود به کاخ سفید نیاز دارد، فلوریدا با ۲۹ رای تاثیرگذارترین ایالت‌ها در این فرآیند محسوب می‌شود.

در حالی‌که از مجموع ۲۳۰ میلیون رای‌دهنده آمریکایی، ۷۴ میلیون نفر رای داده‌اند و همین امر، فرصت برای چرخش اوضاع به نفع ترامپ را از بین برده است.

این میلیاردر جمهوری‌خواه، که می‌گوید قدرت بالایی برای احیای اقتصاد دارد، چهارشنبه گذشته بورس را متحمل بیشترین ضررها کرد.

هفته آخر کارزار انتخاباتی موضوعات داغ‌تری، مانند خشونت پلیس و نژادپرستی بار دیگر مطرح می‌شود مسائلی که آتش تظاهرات را در اعتراض به کشته شدن وحشیانه “جورج فلوید” آمریکاییِ آفریقایی‌تبار به دست پلیس سفیدپوست شعله‌ور کرد.

در حالی‌که انتظار می‌رود ایالت پنسیلوانیا شاهد داغ‌ترین کارزار انتخاباتی باشد ولی تیراندازی ماموران پلیس به “والتر والاس” جوان ۲۷ ساله و سیاهپوست که به مرگ وی منجر شد، باعث وضع مقررات منع آمد و شد و نیز خشونت فزاینده در این شهر شده است.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : آدرس تهران خیابان پیروزی نبرد شمالی کوچه یافتیان پلاک یک واحد 1/1 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

فروپاشی امریکا

بسمه تعالی حضرت آیت‌الله رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه سلام علیکم یک جریان سیاسی خاص …