خانه / خبر ها / رئیس‌جمهور قره‌باغ

رئیس‌جمهور قره‌باغ

ادعای آذربایجان درباره زخمی شدن رئیس‌جمهوری خودخوانده قره‌باغ

ادعای آذربایجان درباره زخمی شدن رئیس‌جمهوری خودخوانده قره‌باغ

حکمت حاجی‌اف معاون رئیس‌جمهوری آذربایجان روز یکشنبه مدعی شد که آرائیک هاروتیونیان رئیس‌جمهوری خودخوانده قره‌باغ و فرمانده کل نیروهای این منطقه، در بمباران نیروهای آذربایجانی به شدت زخمی شده است.

العالم _ آسیا

حاجی‌اف در یک نشست مطبوعاتی ادعا کرد که هاروتیونیان در اثر حمله نیروهای ارتش آذربایجان به شدت زخمی شد.

وی خطاب به رئیس‌جمهوری خودخوانده قره‌باغ گفت: در پناهگاه مخفی شدی اما ارتش آذربایجان تو را در آنجا هم پیدا کرد.

حاجی‌اف ضمن انتقاد شدید از ارمنستان،‌ دولت این کشور را تروریستی خواند و تاکید کرد که هیچ یک از حملات به خاکش را بی پاسخ نمی‌گذارد.

این در حالی است که رئیس‌جمهوری خودخوانده قره‌باغ ساعاتی پیش، از حمله موشکی نیروهای این منطقه به شهر گنجه دومین شهر بزرگ آذربایجان خبر داد و تهدید کرد که نیروهایش مواضع نظامی شهرهای بزرگ در عمق اراضی آذربایجان را هدف قرار می‌دهند.

در همین راستا، نیروهای ارتش آذربایجان طی روزهای اخیر شهر خانکندی پایتخت جمهوری خودخوانده قره‌باغ را بارها بمباران کردند.

مقامات جمهوری خودخوانده قره‌باغ پیشتر اعلام کردند که حمله نیروهای این جمهوری باعث تخریب فرودگاه نظامی گنجه شده است. این در حالی است که دولت باکو این ادعا را قاطعا رد و اعلام کرد که نیروهای قره‌باغ مرکز غیرنظامی را بمباران کردند که در اثر آن دو غیرنظامی کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

طی روزهای اخیر تنش‌ها بر سر منطقه قره باغ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی کشورها خواستار پایان اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل “حق تعیین سرنوشت” خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه شده است. گروه مینسک که با هدف میانجیگری بین دو طرف شکل گرفته است در مدت بیش از دو دهه فعالیت خود کارکرد موثری نداشته است. جمهوری اسلامی ایران که با هر دو طرف مناقشه روابط حسنه ای دارد، بارها برای کاهش تنش بین دو طرف اعلام آمادگی کرده است.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

هفته وحدت بمعنی یکی شدن مذاهب نیست

هفته وحدت بمعنی یکی شدن مذاهب نیست