خانه / خبر ها / پان ترکیست ها بخوانند

پان ترکیست ها بخوانند

‍ ⛔️پان ترکیسم مولود حزب بعث صدام حسین+سند

📢زهتابی: « من به نام دوازه میلیون ترک در ایران به به این کنفرانس که علیه تجاوزات ایران نسبت به عراق منعقد گردیده است، درود می فرستم».
📢 زهتابی در کنفراس ۱۳۵۴ بغداد: اگر به ایران حمله کنید، ترکهای ایران استقبال خواهند کرد!!

⁉️آیا برای شما سوال شده است که چرا جریان ترک گرا از عملیات تروریستی در اهواز خشنود است و در خفا و جلا آن را توجیه می کند؟

🗄این سند نشان میدهد که محمد تقی زهتابی تئوری پرداز پان ترکیسم در ایران، سالها همین شیوه را در عراق بعثی علیه کشور خودش انجام میداد و بخشی از عملیات ایذایی بعثی ها علیه ایران بود. وی در حقیقت مزدور بی ارزش سرویس اطلاعاتی عراق بود. همانند جریان ترک گرایی که خود را با عناوین هویت طلب و…پوشش می دهند.

📌یکی از اسناد وزارت خارجه، نشان می‌دهد زهتابی در یک سمینار بین المللی سه روزه متعلق به پان عربیسم در بغداد (١٣۵٣)، علیه ایران سخنرانی کرده و از «تجاوزهای ایران نسبت به عراق» سخن گفته است. وی در این سخنرانی به نام دوازده میلیون به اصطلاح تُرک وعده خیانت به کشور و خوش خدمتی به عراق بعثی را داده بود. این پیامی به صدام بود که اگر به ایران حمله کند، آذریها از وی استقبال خواهند کرد.البته تاریخ نشان داد که آذری ها چه حماسه در دفاع از کیان ایران آفریدند.
بر اساس اسناد منتشر نشده دیگر، زهتابی ماهیانه ٣۰۰ دینار از بابت تدریس در دانشگاه بغداد دریافت می کرد و بابت انتشار نشریه «راه اتحاد» مبالغ هنگفت دیگری از استخبارات عراق می گرفت.
سند اخیر نشان میدهد که جریان قوم‌گرا و اجنبی پرست تا چه اندازه آماده خیانت به کشور است. جریانی که از اتحاد و ائتلاف با بزرگ ترین دشمنان ایران و همکاری با آنها علیه مام میهن ابایی ندارد و آماده است هر لحظه به کشور خود خیانت نماید. به راستی کسانی که وی را رهبر خود می دانند و با افتخار مدعی هستند تجمع قلعه بابک توسط او بنیانگذاری شده است با چه روحیه و منشی از چنین فردی پیروی می کنند؟
***
🔹متن سند:
“طبق مندرجات جراید عراق در کنفرانس سه روزه سازمان های ملی و حرفه ای عرب در بغداد شخصی به نام دکتر محمد تقی زهتابی به نمایندگی از به اصطلاح ملیت ترک ایران نطقی ایراد کرده و اظهار داشته است که « من به نام دوازه میلیون ترک در ایران به به این کنفرانس که علیه تجاوزات ایران نسبت به عراق منعقد گردیده است، درود می فرستم». وی اضافه کرده است که طبیعی به نظر می رسد که نقش سازنده عراق انقلابی که هر روز گام مثبت و نوینی بر می دارد خشم و ستیز ارتجاعیون ایران را بر می انگیزد.
مراتب جهت اعلام اطلاع از هویت و ماهیت این شخص اعلام گردیده است.”

@Azariha_3

درباره‌ی ماهین نیوز

سازمان اعدام دخالت گران تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

محور تجریش جانمایی می شوند

محور تجریش جانمایی می شوند

در طرح ساماندهی تجریش کسب و کارهای خرد و آسیب پذیر محور تجریش جانمایی می …