یکشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / خبر ها / به مناسبت ماه مبارک رمضان
به مناسبت ماه مبارک رمضان
به مناسبت ماه مبارک رمضان

به مناسبت ماه مبارک رمضان

برنامه های فرهنگی بدون تجمع محوری در منطقه یک اجرا می شود

 معاونت امور اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه یک با اجرای ویژه برنامه های فرهنگی با پرهیز از تجمع محوری در محلات شمال تهران، به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت‌های بهداشتی در اجرای برنامه ها و پرهیز از برنامه های تجمع محور، با هدف توسعه و ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی ، افزایش حس همدلی و ایجاد روحیه نشاط و امید برای شهروندان و با برنامه ریزی های انجام شده،  برنامه های فرهنگی ، هنری و مذهبی در سطح محلات منطقه یک به اجرا در می آید.

سجادی افزود: این برنامه ها در قالب کاروان های چاووش خوانی، نقالی و مناجات خوانی، دمامه زنی در میادین و معابر سطح منطقه ، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در فضای مجازی با تولید محتوا، ترتیل خوانی و قرائت قرآن، نواهای رمضان در شمیران قدیم، پخش دعای جوشن کبیر،  سوگواری شب های قدر به اجرا می رسد.

او غبارروبی و تکریم مساجد را از دیگر برنامه های اجرایی دانست و افزود: غبار روبی مساجد با هدف رسیدگی به نیازها و درخواستهای فوریتی مساجد ، کمک به برگزاری نماز جماعت و احیای آن در فضاهای شهری نزدیک مساجد و اهدای بسته های حمایتی به نیازمندان در  سطح محلات ۲۷ گانه قابل اجرا خواهد بود .

سجادی تصریح کرد: اداره ورزش شهرداری منطقه یک نیز امسال با توجه به محدودیت های کرونایی فعالیت های ویژه ماه مبارک رمضان را در قالب  هشت بخش به صورت مجازی در محلات شمال شهر تهران  برگزار می کند.

او افزود: اجرای برنامه هایی چون از بام تا شام با برپایی ایستگاه های ورزش شهروندی صبحگاهی،عصرگاهی و بعد از افطار، هزار ذکر هزار گام با پیاده روی با ذکر اسما دعای جوشن کبیر، کارگاه مجازی آموزشی تغذیه و اخلاق ورزشی در ماه رمضان ، نذر ورزشی با جمع آوری کمک های مومنانه، دوشنبه های ورزشی آنلاین، جام شهدای سلامت، مسابقات ورزشی بر مدار ورزش به صورت مجازی و… از برنامه های اجرایی در این ایام است.

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633 تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

خلاصی دایمی از شر نتانیاهو

سید عبدالملک الحسینی:

 خطر اسرائیل برای همه امت اسلام است رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی به مناسبت …