یکشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / خبر ها / پاپ بداند اگر داعش می ماند همه مسیحی ها را می کشت

پاپ بداند اگر داعش می ماند همه مسیحی ها را می کشت

چه تعداد مسیحی در عراق باقی مانده است؟

شفقنا- یک عضو کمیساریای حقوق بشر عراق تعداد مسیحیان باقی مانده در این کشور را اعلام کرد.

به گزارش سروی ترجمه شفقنا به نقل از الفرات، «علی البیاتی» در توییتی نوشت: تعداد مسیحیان در عراق قبل از سال ۲۰۰۳ میلادی یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بودند و از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ میلادی ۱۳۱۵ نفر از آنها کشته شدند.

وی خاطرنشان کرد که تعداد شهروندان مسیحی در شرایط فعلی به ۲۵۰ هزار نفر می رسند که بیشترشان در اقلیم کردستان هستند اما از مسیحیان دشت نینوا، ۴۰ درصد و در شهر موصل ۱۵ تا ۸۰ خانوار به خانه و کاشانه خود بازگشتند.

البیاتی افزود: جنایات داعش باعث آوارگی ۱۳۰ هزار شهروند مسیحی، کشته شدن۱۱۵ نفر از آنها، ربودن ۱۶۱ تن، شکنجه ۹۱ تن دیگر و به بردگی جنسی گرفتن ۶۸ تن دیگر شد.

پاپ فرانسیس صبح امروز(یکشنبه)به موصل رفت و در خرابه های کلیسای حوش البیعه که به دست داعش منفجر شد، مراسم نیایش برگزار کرد.

خبر را در الفرات ببینید

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633 تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

خلاصی دایمی از شر نتانیاهو

سید عبدالملک الحسینی:

 خطر اسرائیل برای همه امت اسلام است رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی به مناسبت …