خانه / خبر ها / تبریک به یونسکو : صد هزار مین مسجد توسط سعودی تخریب شد
أهل العربیه الأعزاء
أهل العربیه الأعزاء

تبریک به یونسکو : صد هزار مین مسجد توسط سعودی تخریب شد

رژیم سعودی مسجد امام حسین (ع) را تخریب کرد

مأموران رژیم سعودی با بولدوزر مسجد امام حسین (ع) در شهر العوامیه در استان قطیف را کاملا تخریب کردند.

 

العالم – عربستان سعودی

مأموران رژیم سعودی صبح امروز (دوشنبه) در محله «الزاره» در جنوب شهر العوامیه در استان قطیف، پس از اینکه منطقه را به محاصره در آوردند، اقدام به تخریب کامل مسجد امام حسین (ع) کردند.

به نوشته وبسایت العهد، این مسجد همان مکانی است که شهید آیت الله «شیخ باقر النمر» در آن سخنرانی و نماز اقامه می‌کرد و سعودی‌ها در یک اقدام نژادپرستانه و فرقه‌گرایانه و در تلاش برای محو هرگونه نشانه‌ای از آن شهید، دست به تخریب این مسجد زدند.

منابع داخلی در شهر العوامیه در این باره گفتند که رژیم سعودی طرحی را از چند ماه پیش به بهانه عریض کردن خیابان‌ها آغاز کرده و از این رو دست به تخریب تمامی نشانه‌های باقی مانده از انقلاب سال ۲۰۱۱ می‌زند.

طبق تصمیم دولت سعودی، دهها خانه نیز در خیابان «الثوره» (انقلاب) خیابانی که مرکز اعتراضات شهر العوامیه بود نیز باید تخریب شوند. ماه گذشته نیز نیروهای سعودی تعدادی از علمای شیعه را در منطقه الشرقیه بازداشت کردند.

تخریب اماکن مذهبی شیعیان در سال‌های پس از انقلاب ۲۰۱۱ در شرق عربستان بارها تکرار شده و در سال ۲۰۱۷ نیز حسینیه حضرت زهرا (س) تخریب شد.

درباره‌ی ماهین نیوز

تا زمانی که همه دست روی دست گذاشتند تا آقاجانمان بیاید تنهایی آبادش کند شما قومطالوت نباش که به حضرت داود گفتند تو با خدایت برو با دشمن جنگ کن اگر پیروز شدی ما هم میاییم ستاد باز سازی بقیع شریف تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

مرکز مطالعات مدیریت ایران جواب داد ICms

🔴 لیست تحصیل کرده‌های دانشگاه امام صادق در مدیریت کشور و ۲ پیشنهاد! ✍️ حبیب …