تشبیه

حسینی:
نکاتی از قرآن ۲۵۲
فرشتگان مامور ستاندن جان ها برای کافران به سختی و برای مومنین به نرمی می گیرند.
آفرینش انسان سخت تر بوده یا آسمان ? چه سقف با عظمت و زیبایی با تاریک و روشن شدن با خورشید تابان.
دنیا گزینی منتج به جهنم است. و ترس از خدا و دوری از خواسته های نفسانی منتج به بهشت.
طول عمر هرکس در زمان قیامت همچون ساعتی از روز یا شب، بیشتر نیست.

نکاتی از قرآن ۲۵۳
از فقر مومنین کراهت نداشته باشید. چرا که ممکن است باطن پاک داشته باشند. و با حضورش تذکری بشنود و منفعت ببرد.
انسان باید مراقب غذایی که می خورد، باشد.
در قیامت از دختران زنده به گور شده سوال شود که به کدامین گناه به قتل رسیده اند.
فرشتگان محافظ تمام کارهای شما را می دانند.
وای بر کم فروشان . آنانکه در ستاندن از مردم هیچ کوتاه نمی آیند. ولی در وزن ( و کیفیت ) کالای خود کم می گذارند. آیا مرگ و آخرتی نیست ?

✨ عمل صالح به شرط ایمان قبول است✨ ( ۹ )

🌹🌹وَأُدْخِلَ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِینَ فِیهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ ۖ تَحِیَّتُهُمْ فِیهَا سَلَامٌ.

و کسانى را که ایمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند، به باغهاى بهشتى وارد مى کنند. باغهایى که نهرها از پاى درختانش جارى است. به اذن پروردگارشان، جاودانه در آن مى مانند. و تحیت آنها در آن، سلام است. ۲۳ ابراهیم.

تفسیر: تحیت در آیهء فوق خوشامد و درودى است که خداوند به افراد باایمان مى فرستد و آنانرا با نعمت سلامت قرین مى سازد، سلامت از هر ناراحتى و گزند روحى و جسمى.

سپس می فرماید:

🌹أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَهً طَیِّبَهً کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ.

آیا ندیدى چگونه خداوند کلمهء طیبه را به درخت پاکیزه اى تشبیه کرده که ریشهء آن (در زمین) ثابت، و شاخهء آن در آسمان است؟! ۲۴
هر زمان میوهء خود را به اذن پروردگارش مى دهد. و خداوند براى مردم مُثَلها مى زند، شاید متذکر شوند (و پند گیرند). ۲۵ ابراهیم.

🟢 کلمه، هر سنت و دستور و برنامه و روش و عمل انسان و هر موجود پاک و پربرکتى را شامل مى گردد و همهء اینها مانند درخت پاکیزه اى است با ویژگیهای زیر:
۱. داراى رشد و نمو است، نه بى روح و جامد و بى حرکت.
۲. همهء اجزای آن پاک است و طیب. منظره و میوه و شکوفه و گل و سایه و نسیمى که از آن برمى خیزد همه پاکیزه است.
۳. ریشه اش (در زمین) ثابت است، بطورى که طوفان و تندباد نمى تواند آنرا از جا برکند. و توانایى دارد که شاخه هاى سر به آسمان کشیده اش را حفظ کند، زیرا شاخه هر چه سرکشیده تر باشد باید متکى به ریشهء قوى ترى باشد.
۴. در یک محیط پست و محدود قرار ندارد و شاخه هاى آن در آسمان است.
۵. این شجرهء طیبه، پربار و مولد است. اما نه در یک فصل خاص، بلکه در هر زمان میوه دارد.
۶. میوه دادنش نیز بى حساب نیست بلکه به اذن پروردگار است.

اکنون ببینیم منظور از این تشبیه چیست؟ مسلماً منظور، کلمهء توحید است و محتواى آن، و یک انسان موحد و بامعرفت، و یک برنامهء سازنده و پاک.

انسانهایی که تندباد حوادث و طوفان هاى سخت و مشکلات، آنها را از جا حرکت نمى دهد، افق فکرشان محدود به دنیاى کوچک نیست، حجاب هاى زمان و مکان را مى درند و بسوى ابدیت و بى نهایت پیش مى روند.
برنامه هایشان از سر هوى وهوس نیست بلکه همگى به اذن پروردگار و طبق فرمان اوست.
انسانهای بزرگ و باایمانی که حیاتشان مایهء برکت و مرگشان موجب حرکت است. آنها آثارشان و کلمات و سخنانشان، تاریخ پرافتخارشان، حتى قبرهاى خاموششان، همگى الهام بخش است و سازنده و تربیت کننده.
اینست معنی شجرهء طیبه.

❤ نمونهء بارز شجرهء طیبه، حضرت فاطمه زهراست، سلام و درود خدا و مومنین بر ایشان.

شجرهء طیبه باشیم.

درباره‌ی ماهین نیوز

وقتی که اصولگرایان و اصلاح‌طلبان حرفی برای گفتن ندارند تازه حرف ماهین نیوز اغاز میشود.پرفسور سید احمد حسینی ماهینی کاندیدای مجلس خبرگان پایگاه خبری تحلیلی بین المللی ماهین نیوز صاحب امتیاز و ومدیر مسئول : سید احمد حسینی ماهینی شماره مجوز 92/23363 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارگان رسمی امپراتور ی جمهوری اسلامی Iranian emperor's تلفن 02136878594همراه09120836492اصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

روز شهادت محسن ع

 Alamolhoda.com، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور …