خانه / ماهین زیبا / ضربه اخر را بزنید
فروپاشی آمریکا آغاز شد
فروپاشی آمریکا آغاز شد

ضربه اخر را بزنید

شرایط رکود تورمی در انگلیس/ بیکاری سال آینده به اوج می رسد

کنفدراسیون صنعت انگلیس (CBI) اعلام کرد، انگلیس در شرایط رکود تورمی قرار دارد و اقتصاد این کشور در سال آینده، ۰٫۴ درصد کوچک می شود.

شرایط رکود تورمی در انگلیس/ بیکاری سال آینده به اوج می رسد

‌به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، کنفدراسیون صنعت انگلیس (CBI) امروز پیش بینی کرد، اقتصاد این کشور به علت تورم بالا و توقف سرمایه‌گذاری در سال آینده میلادی و با توجه به چشم انداز تیره رشد اقتصادی بلندمدت، ۰٫۴ درصد کوچک می شود.

تونی دانکر، مدیرعامل این کنفدراسیون گفت: «به علت تورم سرسام‌آور، رشد منفی و کاهش بهره وری و  کم شدن سرمایه گذاری های تجاری، انگلیس در شرایط رکود تورمی قرار گرفته است. شرکت ها فرصت رشد دارند اما مشکلات، مانع از سرمایه گذاری آنها در سال ۲۰۲۳ می‌شود.»
این کنفدراسیون در ماه ژوئن گذشته پیش بینی کرده بود، رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۲۳ به یک درصد برسد اما پیش بینی جدید آن یک کاهش شدید را نشان می دهد و انتظار ندارد که تولیدناخالص داخلی انگلیس تا نیمه سال ۲۰۲۴ به سطح قبل از کرونا بازگردد.
افزایش شدید قیمت گاز طبیعی به دنبال جنگ اوکراین و همچنین عدم بهبود بازار کار این کشور ناشی از همه گیری کرونا و ادامه سرمایه گذاری های کم و کاهش بهره وری از عواملی است که به شدت به اقتصاد انگلیس آسیب زده است.
بر اساس پیش بینی کنفدراسیون صنعت انگلیس، نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۲۳ و اوایل سال ۲۰۲۴ به اوج خود یعنی ۵ درصد خواهد رسید که از ۳٫۶ درصد فعلی بیشتر است.
نرخ تورم انگلیس در ماه اکتبر به بالاترین رقم ۴۱ سال گذشته برابر با ۱۱٫۱ درصد رسیده است. به همین دلیل، تقاضای مصرف کننده به شدت در این کشور کاهش یافته است و کنفدراسیون صنعت انگلیس پیش بینی می کند که روند کاهش نرخ تورم کند شود و در سال آینده به طور متوسط به ۶٫۷ درصد و در سال ۲۰۲۴ به ۲٫۹ درصد برسد.
آنچه کنفدراسیون صنعت انگلیس پیش بینی می کند با پیش بینی های سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی مطابقت دارد. سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی ضعیف ترین عملکرد اقتصادی در اروپا در سال آینده را برای انگلیس پیش بینی کرده بود.

درباره‌ی ماهین نیوز

وقتی که اصولگرایان و اصلاح‌طلبان حرفی برای گفتن ندارند تازه حرف ماهین نیوز اغاز میشود. پایگاه خبری تحلیلی بین المللی ماهین نیوز صاحب امتیاز و ومدیر مسئول : سید احمد حسینی ماهینی شماره مجوز 92/23363 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جانشین مدیر مسئول : سمیه سادات سلطانیان تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

ازصدقه دادن نترسید

از کم شدن پولتان نترسید! بیشتر ما این طور هستیم یعنی زمانی که می خواهیم …