خانه / آگهیها / رییس جمهور ۱۶ آذر در دانشگاه تهران
ما به خدا باختیم!
ما به خدا باختیم!

رییس جمهور ۱۶ آذر در دانشگاه تهران

رییس جمهور ۱۶ آذر در دانشگاه تهران سخنرانی می‌کند

تهران – ایرنا – رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از برگزاری مراسم روز دانشجو روز چهارشنبه ۱۶ آذر با حضور رییس جمهور در دانشگاه تهران خبر داد.

حجت الاسلام مصطفی رستمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا افزود: آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت ۱۶ آذر به رسم هر ساله به دعوت تشکل های دانشجویی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو شرکت می کند.

وی از برگزاری این مراسم در روز چهارشنبه در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: طبق روال هر ساله رییس جمهور در این مراسم برای دانشجویان سخنرانی می کند.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام مسوولان دانشگاه تربیت مدرس، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی نیز برای گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس حضور می یابد.

مراسم ۱۶ آذر دانشگاه تربیت مدرس ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه آغاز می شود و رییس مجلس به دعوت بسیج دانشجویی این دانشگاه در این مراسم سخنرانی می کند.

۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ سه دانشجو به نام احمد قندچی، آذر (مهدی) شریعت‌رضوی و مصطفی بزرگ‌نیا در دانشکده فنی دانشگاه تهران و حین اعتراض دانشجویی نسبت به برقراری مجدد روابط ایران با انگلیس و ورود قریب الوقوع ریچارد نیکسون معاون وقت رییس جمهور آمریکا به ایران به ضرب گلوله نظامیان رژیم پهلوی به شهادت رسیدند.

فردای آن روز، ریچارد نیکسون به تهران آمد و در حضور دهها سرباز در دانشگاه تهران دکترای افتخاری حقوق را دریافت کرد که نوعی بی اعتنایی و دهن کجی شاه به اعتراضات دانشجویان محسوب می شد.

واقعه ۱۶ آذر از آن روز توسط کنفدراسیون دانشجویان ایرانی خارج از کشور به عنوان روز دانشجو نامیده شد که تاکنون نیز به قوت خود باقی است.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری تحلیلی بین المللی ماهین نیوز اندیشه‌های بنیادین امپراتوری اعظم ایران ایران ابرقدرت یکتا و یکتا پرست بوده و هست و خواهد بود صاحب امتیاز و ومدیر مسئول : سید احمد حسینی ماهینی شماره مجوز 92/23363 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارگان رسمی امپراتور ی جمهوری اسلامی به امید زیارت قدس شریف Iranian emperor's الله اکبر والمستقبل للااسلام و القدس لنا تلفن 02136878594همراه09120836492اصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

هادی غفاری

🔴 شکنجه های وحشتناک و عجیب ساواک از زبان هادی غفاری! 📎تطهیر چهره هویدا !!! …