خانه / حزب الله جهانی / یک پهباد برای شبکه های سعودی بفرستید
یک پهباد برای شبکه های سعودی بفرستید

یک پهباد برای شبکه های سعودی بفرستید

امیرعبداللهیان: سازمان ملل به رفع محاصره بشردوستانه مردم یمن توجه کند

امیرعبداللهیان: سازمان ملل به رفع محاصره بشردوستانه مردم یمن توجه کند

در ملاقات هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل با وزیر امور خارجه کشورمان وضعیت انسانی و بشردوستانه مردم یمن، افغانستان و سوریه و اوکراین مورد گفتگو قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از تلاش های مارتین گریفیتس بر تسهیل امور و حمایت کشورمان از ادامه تلاش های انسان دوستانه بین المللی با هدف کاهش آلام انسانی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان رئیس دستگاه سیاست خارجی افزود: انتظار می رود سازمان ملل به رفع محاصره بشردوستانه مردم یمن، در کنار برقراری گفتگوهای سیاسی واقعی توسط طرف های یمنی به منظور ادامه آتش بس در این کشور توجه داشته باشد.

مرور تحولات سیاسی و وضعیت بشردوستانه افغانستان و سوریه از دیگر مباحث مورد گفتگوی وزیر خارجه با نماینده ویژه دبیرکل در امور بشردوستانه بود.

امیرعبداللهیان همچنین عنوان کرد: در حالی که نزدیک به ۵ میلیون مهاجر افغانستانی در ایران زندگی می کنند که روزانه تعداد قابل توجهی با عبور از مرزهای مشترک وارد ایران می شوند، اما از کمک های بشردوستانه سازمان ملل به این جمعیت بزرگ و به ویژه آوارگان جدید افغانستانی در ایران خبری نیست.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر ضرورت توزیع عادلانه کمک های بشردوستانه بین همه مردم سوریه و توجه جدی تر آژانس های بین المللی امدادرسانی به مردم سوریه تاکید کرد، درحالی که مردم این کشور از نبود آب آشامیدنی سالم و برق در رنج می باشند، تروریست ها و مسلحین در ادلب از وضعیت بسیار متفاوت تری  برخوردار هستند.

امیرعبداللهیان تلاش های ایران برای توقف جنگ در اوکراین را تبیین و بر ضرورت توجه به وضعیت آوارگان اوکراینی تاکید کرد.

گریفیتس هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل نیز ضمن تشکر از مهمان نوازی ایران از اتباع پناهجوی افغانستانی، ایران را نمونه مجزا در پذیرش و کمک به پناهندگان در دنیا دانست.

وی بر نبود بودجه کافی برای تامین نیازهای بشردوستانه در سه کشور مذکور اشاره و تصریح کرد: برخی کشورهای کمک کننده علی رغم تعهد به کمک به تعهدات مالی خود عمل نکرده اند.

وی بر گفتگوهای خود با مقامات کشورهای درگیر در بحران افغانستان اشاره و موضوع نحوه ارائه کمک های بشردوستانه را مطرح کرد.

نماینده دبیرکل در امور بشردوستانه در خصوص سوریه ابراز امیدواری کرد تا توافقی همانند انتقال غلات بین اوکراین و روسیه در سوریه برای انتقال کمک های بشردوستانه نیز اتفاق افتد.

وی گفتگوی سیاسی را برای ادامه آتش بس و ایجاد ثبات اقتصادی در یمن ضروری دانست و از توجه بدون تبعیض ایران به بحران اوکراین تشکر کرد.

درباره‌ی ماهین نیوز

وقتی که اصولگرایان و اصلاح‌طلبان حرفی برای گفتن ندارند تازه حرف ماهین نیوز اغاز میشود. پایگاه خبری تحلیلی بین المللی ماهین نیوز صاحب امتیاز و ومدیر مسئول : سید احمد حسینی ماهینی شماره مجوز 92/23363 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

نابودی استکبار را جشن خواهیم گرفت

مراسم دومین سالگرد شهادت شهید فخری زاده/ نماینده ‌ولی فقیه در سپاه: به زودی نابودی …