چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱
خانه / فرهنگی / دیدار وزیر با چوپان

دیدار وزیر با چوپان

گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفتصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز سه شنبه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و اعضای این شورا در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

وزیر فرهنگ در بخشی از این جلسه که به تجلیل شورای فرهنگ عمومی کشور از عوامل سرود «سلام فرمانده» اختصاص داشت، درباره این اثر گفت: این سرود به عنوان یک اثر بزرگ و افتخار ملی، این روزها به تقویت فضای عمومی و توسل به حضرت ولیعصر (عج) منجر شده که با اجتماعات چند ده هزارنفری در سراسر کشور و چندصد هزارنفری در برخی شهرهای بزرگ، اوج اقتدار فرهنگی نظام جمهوری اسلامی را به رخ بکشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی کشور در ادامه افزود: سرود «سلام فرمانده» در تقویت اشتیاق عمومی پس از شنیدن نام مقدس حضرت ولیعصر (ع) نقش به سزایی داشته است و در راستای همین نقش، شاهد بازخوانی سرود به زبان ها و گویش های مختلف در کشورهای گوناگون بوده ایم که همین موضوع از عظمت بزرگ این اثر نشات گرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: اخلاص، دستمایه اصلی تولید سرود «سلام فرمانده» بوده که همین اخلاص موجب برکت و درخشش این اثر شده و از سوی دیگر این روزها موجب وحدت، افتخار و مباهات ملت ایران شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند درمانی کرونا در کشورمان، گفت: امروز شاهد هستیم ویروس کرونا همچنان جان مردم برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی را می‌گیرد و آمار و ارقام فوتی های کرونا در این کشورها رو به افزایش است؛ از سوی دیگر چند وقتی است با اقدامات اساسی فوتی های کرونا در کشورمان به حداقل رسیده است اما رسانه های غربی درباره این اتفاق بزرگ سکوت کرده اند و حرفی از این دستاورد بزرگ به میان نمی آورند.

وزیر فرهنگ در ادامه این جلسه به برپایی افتتاحیه بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) که در آستان مقدس رضوی برگزار شد، اشاره کرد و گفت: هنرمندان اصیل فرهنگ ایرانی اسلامی افتخارشان خدمت به اهل بیت(ع) است و رونمایی از تابلوی «نماز باران» اثر حسن روح الامین و اجرای زیبای موسیقی حجت اشرف زاده در این مراسم تنها بخشی از خدمت و ارادت هنرمندان به اهل


🇮🇷🇹🇲 امضای تفاهم‌نامه علمی، فرهنگی، هنری و آموزشی میان ایران و ترکمنستان
www.farhang.gov.ir/fa/news/641980/
🎥 گزارش ویدئویی
www.farhang.gov.ir/fa/album/42218/
🎞️ گزارش تصویری
www.farhang.gov.ir/fa/album/42220/
#وزیر_فرهنگ_و_ارشاد_اسلامی
📌مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
🆔 ما را در شبکه های اجتماعی با آدرس prmcig@ دنبال کنید.

دیدار وزیر فرهنگ‌با چوپانی که فیلم خوانندگی اش وایرال شد

⭕وزیر فرهنگ به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور؛ صبح امروز وارد استان اصفهان شد
farhang.gov.ir/fa/news/642025/
🎞️ گزارش تصویری
farhang.gov.ir/fa/album/42226/
#وزیر_فرهنگ_و_ارشاد_اسلامی
📌مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
🆔 ما را در شبکه های اجتماعی با آدرس prmcig@ دنبال کنید.

 

  

.

درباره‌ی ماهین نیوز

ماهین نیوز تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

فاوا

پور صالح هوشمند: در جلسه بررسی ابعاد حمله سایبری به شهرداری تهران مطرح شد سازمان …