چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱
خانه / اخبارمهم / سردار سربدار

سردار سربدار

همزمان با افتتاحیه کنگره‌ی ملی شعر «سردار سربداران» صورت می گیرد
رونمایی از آثار استادان «بدرالسماء» و «حسن روح الامین»
همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه کنگره‌ی ملی شعر «سردار سربداران» ، از آثار استادان بدرالسماء و حسن روح الامین با موضوع حماسه بزرگ سردار سلیمانی رونمایی می شود، در این مراسم همچنین از خانواده شهید مهدی المهندس و شهید پورجعفری و غلامرضا صنعتگر خواننده اثر« قاسم هنوز زنده است» تجلیل می شود.
به گزارش روابط عمومی کنگره‌ی ملی شعر سردار سربداران ،‌ تالار وحدت از ساعت نوزده و سی دقیقه شامگاه امشب، پنجشنبه یکم مهرماه ، میزبان میهمانان افتتاحیه کنگره ملی شعر سردار سربداران است ، در این مراسم که شاعران صاحبنام کشورسعید یوسف نیا،‌ محمد مهدی سیار ، حسین اسرافیلی، سعید بیابانکی و خانم نرگس سلیمانی اشعار خود به سردار دلها تقدیم می کنند، مرتضی امیری اسفندقه – دبیر علمی کنگره – و دکتر حداد عادل سخنرانی می کنند.
بنابراین گزارش،‌ در مراسم افتتاحیه این کنگره ، همچنین از غلامرضا صنعتگر، خواننده آهنگ « قاسم هنوز زنده است» و خانواده شهیدان ابومهدی المهندس و پورجعفری تجلیل و تقدیر می شود.
در بخش دیگری از برنامه افتتاحیه که با حضور علاقمندان به شعر و ادب و دوستداران سردار دلها برگزار می شود، همچنین از تابلوهای استادان بدرالسماء و حسن روح الامین با موضوع حماسه سردار سلیمانی رو نمایی می شود.
مرتضی امیری اسفندقه، دبیرعلمی این کنگره درباره هدف از برگزاری آن می گوید : «هدف اصلی از برگزاری این کنگره ، جمع‌آوری برترین اشعار در قالب‌های گوناگون شعر پارسی برای ثبت و پاسداری از حماسه‌ی‌ شهادت سردار سلیمانی است. بر اساس فراخوان این کنگره، شاعران علاقمند می‌توانند اشعار خود را در تمامی قالب‌ها شامل قصیده، ‌غزل، رباعی، دوبیتی،‌ قطعه، نیمایی،‌ آزاد و سپید به دبیرخانه‌ی کنگره ارسال کنند.»

درباره‌ی ماهین نیوز

ماهین نیوز تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

گروه کماندویی برای نجات حمید نوری میرود

به حمید نوری در آستانه صدور حکم دادگاه تشدید شده است دستگاه قضائی سوئد به …