چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه / فرهنگی / فرار بزرگ
فرار زندانیان از زندان رژیم صهیونیستی
فرار زندانیان از زندان رژیم صهیونیستی

فرار بزرگ

زندان جلبوع واقع در دره بیسان مخوف ترین و ایمن ترین بازداشتگاه اسرائیل به شمار می رود که ساخت آلمان بوده تا جایی که نامش را گاوصندوق گذاشته اند.

عملیات حفر تونل ۲ سال طول کشیده

مسئولان زندان به عمد خاکی به شدت سرخ رنگ را در محوطه زندان پاشیده بودند تا در صورت حفر تونل و ریختن خاک آن در حیاط زندان متوجه اقدامات مشکوک شوند ولی کار بقدری با مهارت انجام شده که در طول دو سال متوجه نشدند

به دلیل محفوظ نگاه داشتن عملیات حفر تونل از چشم زندانبانان ،قُطر تونل حفر شده بسیار کوچک تعیین شد و برای به مشکل بر نخوردن هنگام گریز ، این مبارزان فلسطینی ۶ ماه با رژیم های سنگین خود را لاغر کرده بودند.

مبارزان فلسطینی گریخته از زندان ، موفق شده بودند یک تلفن همراه به دست بیاورند و قبل از فرار طی تماسی یک خودرو را در فاصله ۵۰۰ متری زندان هماهنگ کرده بودند تا بلافاصله آنان را به نقطه دلخواه منتقل نماید.

عملیات فرار ساعت ۳:۱۵ بامداد انجام شده اما صهیونیست ها ۸ ساعت بعد متوجه مفقود شدن ۶ زندانی شده اند.

مسئولان اسرائیل ۴ گردان نظامی، دهها هلیکوپتر و پهپاد را مامور یافتن نیروهای گریخته از زندان کرده ولی تاکنون موفق نبوده و ۲ سناریو برای محل انتقال این افراد پیش بینی می شود . ابتدا شهر فلسطینی نشین جنین در شمال کرانه غربی و دیگری کشور اردن زیرا منطقه بیسان که زندان در آن واقع شده ، با مرز همسایه شرقی فلسطین ، فاصله بسیار کمی دارد و با توجه به عرض کم رودخانه مرزی اردن به راحتی می شود از طریق شنا کردن به این کشور رسید.

آبرو و وجهه دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل به خصوص شاباک با این عملیات به شدت از دست رفت و قدرت نیروهای مخالف آن را به رخ دنیا کشید و سران این رژیم دیگر نمی توانند مدعی داشتن سرویس های امنیتی قدرتمند شوند.

درباره‌ی ماهین نیوز

ماهین نیوز تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

تهران من جدید

نسخه جدید اپلیکیشن «تهرانِ من» منتشر شد ایجاد سرویس‌های مترو، توسعه سرویس ۱۳۷ پلاس و …