خانه / خبر ها / دست‌اندازی به منابع مالی ایران
پزشکی کلاسیک مرده است
پزشکی کلاسیک مرده است

دست‌اندازی به منابع مالی ایران

اقدام آمریکا دست‌اندازی به منابع مالی ایران است نه آزادسازی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اقدام روزهای اخیر آمریکا تحت عنوان آزادسازی بخشی از دارایی‌های ایران در کره و ژاپن در واقع دست‌اندازی به منابع مالی ایران بود نه آزادسازی آن.

اقدام آمریکا دست‌اندازی به منابع مالی ایران است نه آزادسازی

زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در آزادسازی بخشی از دارایی‌های ایران در کره و ژاپن گفت: آنچه که تحت عنوان آزادسازی بخشی از دارایی‌های ایران توسط آمریکا در کره و ژاپن مطرح می‌شود، در واقع دست‌اندازی به منابع ایران است نه آزادسازی آن.

وی افزود: دولت آمریکا اخیرا اعلام کرده که بخشی از دارایی‌های بلوکه ایران در کره و ژاپن آزاد می‌شود، اما دراختیار ایران قرار نمی‌گیرد، بلکه دراختیار شرکت‌های کره‌ای و ژاپنی که به ایران خدمات و کالاهایی را فروخته‌اند قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: این اقدام یعنی زیر پا گذاشتن حقوق ملت ایران و دستگاه سیاست خارجی ما باید در این رابطه منابع ملی کشورمان را در بحث آزادسازی دارایی‌های ایران در کره و ژاپن مورد پیگیری قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: چند وقتی است که آمریکا با هدف فشار به ایران دارایی‌های کشور ما را بلوکه کرده و بسیاری از منابع مالی ایران در کشورهای مختلف مسدود شده و دراختیار کشور ما قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: ما چندی پیش در مجلس از وزیر امور خارجه در بحث آزادسازی دارایی‌های ایران سؤال کردیم و باز هم پیگیر این موضوع در مجلس خواهیم بود.

وی در پایان گفت: این اقدام تحت عنوان آزادسازی‌های دارایی‌های ایران هیچ ربطی به لغو تحریم‌ها ندارد و عملا نه تحریمی لغو شده و نه دارایی آزاد شد، بلکه بخشی از دارایی‌های ما در کره و ژاپن دراختیار این کشورها قرار گرفته است.

به گزارش فارس، آمریکا در چند روز قبل اعلام کرده که بخشی از دارایی‌های بلوکه ایران در کره و ژاپن آزاد می‌شود ولی این پولها دراختیار ایران قرار نمی‌گیرد بلکه دراختیار شرکت‌های کره‌ای و ژاپنی که به ایران کالاهایی را فروخته‌اند قرار خواهد گرفت.

درباره‌ی ماهین نیوز

تا زمانی که همه دست روی دست گذاشتند تا آقاجانمان بیاید تنهایی آبادش کند شما قومطالوت نباش که به حضرت داود گفتند تو با خدایت برو با دشمن جنگ کن اگر پیروز شدی ما هم میاییم ستاد باز سازی بقیع شریف تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

تمام کشورها

با اعلام حکومت علوی عید غدیر را جشن بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید