خانه / خبر ها / پیشروی این نیرو‌ها به طرف مناطق الصومعه و الزاهر
حمایت از طالبان تنها راه نجات افغانستان است
حمایت از طالبان تنها راه نجات افغانستان است

پیشروی این نیرو‌ها به طرف مناطق الصومعه و الزاهر

یحیی سریع اعلام کرد،

هلاکت ۹۰۰ تکفیری در عملیات النصر المبین

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن تاکید کرد ۹۰۰ تکفیری در عملیات النصر المبین به هلاکت رسیدند.

  هلاکت ۹۰۰ تکفیری در عملیات النصر المبینبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن، گفت: گروه‌های تکفیری با تحرکات خود تلاش کردند به بعضی از مناطق در استان البیضاء تسلط پیدا کنند. ائتلاف متجاوزان تلاش کرد با حمایت از تکفیری‌ها و دادن سلاح و پشتیبانی لجستیک از آنها، زمینه ورود ده‌ها نفر از تکفیری‌های خارجی به این مناطق را فراهم کند. در زمان نبردها، هواپیما‌های ائتلاف متجاوز، بیش از ۱۶۱ حمله هوایی در چارچوب حمایت از گروه‌های تکفیری انجام دادند.

وی افزود: مزدوران تکفیری در مناطق مختلف استان البیضاء، مرتکب جنایت‌های مختلف از جمله اعدام شهروندان شدند که سازمان‌های امنیتی و نیرو‌های یمن را وادار کرد تا به سرعت وارد عمل شوند.

وی خاطر نشان کرد: در عملیات النصر المبین، یگان‌های مختلف نیرو‌های مسلح اجرای عملیات را با پشتیبانی اهالی و قبایل استان البیضاء برعهده گرفتند. در عملیات النصر المبین، نیروی پهپادی و نیروی موشکی ما ۶۶ عملیات اجرا کرد. در این نبردها، ۹ عملیات با استفاده از موشک‌های بدر و سعیر اجرا شد. نیروی پهپادی ما ۴۰ عملیات حمله به نیرو‌های دشمن و ۱۷ عملیات شناسایی اجرا کرد. نیرو‌های ما در هدف قرار دادن مواضع تکفیری‌ها موفق شدند و عملیات خودشان را با ضبط صدا و تصویر، مستند کردند. این عملیات منجر به پس گرفتن بعضی مناطق و آزاد کردن مناطق جدید در شهرستان‌های الصومعه و الزهرا به مساحت ۱۰۰ کیلومترمربع شد. در این عملیات ۳۵۰ نفر از تکفیری‌ها و مزدوران کشته و ۵۶۰ نفر از آن‌ها زخمی شدند و بقیه هم از مناطق مختلف فرار کردند. نیرو‌های ما موفق شدند ۲۹ دستگاه زره پوش و خودروی نظامی را در عملیات النصر المبین منهدم کنند.

 

 یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در نشست خبری درباره جزئیات عملیات النصر المبین در استان البیضاء، تصاویری از پیشروی این نیرو‌ها به طرف مناطق الصومعه و الزاهر در این استان پخش کرد.

جنگنده‌های سعودی در شش سال گذشته بیش از ۲۶۰ هزار بار یمن را بمباران کرده‌اند، با این حال صد‌ها عملیات هوایی طی سال‌های ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۶ در این آمار نیامده است. همچنین از ابتدای سال میلادی جاری بیش از هزار بار مناطق مختلف یمن مورد حمله جنگنده‌های سعودی واقع شده‌اند.

درباره‌ی ماهین نیوز

تا زمانی که همه دست روی دست گذاشتند تا آقاجانمان بیاید تنهایی آبادش کند شما قومطالوت نباش که به حضرت داود گفتند تو با خدایت برو با دشمن جنگ کن اگر پیروز شدی ما هم میاییم ستاد باز سازی بقیع شریف تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

تمام کشورها

با اعلام حکومت علوی عید غدیر را جشن بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید