یکشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / مذهبی / قیمت هرکس به اندازه همان چیزی است که دوست دارد
شور انتخاباتی بیش از گذشته خواهد بود
شور انتخاباتی بیش از گذشته خواهد بود

قیمت هرکس به اندازه همان چیزی است که دوست دارد

*🌸 داستان واقعی و زیبا از علامه جعفری در دانمارک*

علامه محمدتقی جعفری می‌گفتند: عده‌ای از جامعه‌شناسان دنیا در دانمارک جمع شده بودند تا در باره‌ی موضوع مهمی به بحث و تبادل نظر بپردازند. موضع این بود: ارزش واقعی انسان به چیست؟ معیار ارزش انسان‌ها چیست. هر کدام از جامعه‌شناسان، صحبت‌هایی داشتند و معیارهای خاصی را ارائه کردند. بعد، وقتی نوبت به بنده رسید، گفتم: اگر می‌خواهید بدانید یک انسان چه‌قدر ارزش دارد، ببینید به چه چیزی علاقه دارد و به چه چیزی عشق می‌ورزد. کسی که عشق‌اش یک آپارتمان دوطبقه است، در واقع، ارزشش به مقدار همان آپارتمان است. کسی که عشقش ماشینش است، ارزشش به همان میزان است. اما کسی که ‌عشقش خدای متعال است ارزشش به اندازه‌ ی خداست. علامه فرمودند: من این مطلب را گفتم و پایین آمدم. وقتی جامعه‌شناسان صحبت‌های مرا شنیدند، برای چند دقیقه روی پای خود ایستادند و کف زدند. وقتی تشویق آن‌ها تمام شد، من دوباره بلند شدم و گفتم:

عزیزان! این کلام از من نبود، بلکه از شخصی به نام علی (علیه السلام ) است.

آن حضرت در نهج‌البلاغه می‌فرمایند: «قِیمَهُ کُلِّ أمْرِئٍ مَا یُحْسِنُهُ»
«ارزش هر انسانی به اندازه‌ی چیزی است که دوست می‌دارد».

وقتی این کلام را گفتم، دوباره به نشانه‌ی احترام به وجود مقدس امیرالمؤمنین علی (علیه السلام ) از جا بلند شدند و چند بار نام آن حضرت را بر زبان جاری کردند.

هر چقدر که نسبت به مولا علی (علیه السلام ) ارادت دارید ارسال کنید✋

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633 تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

استمداد از نیروهای مقاومت نتیجه داد

حمایت ایران از چین باعث سرکوبی مسلمان چین شده است

بلینکن: چین بیش از قبل در داخل سرکوب و در خارج تهاجمی‌ رفتار می‌کند آنتونی …

دیدگاهتان را بنویسید