یکشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اقتصادی / قیمت دلار در پایین‌ترین سطح
متن و تصویر قرارداد ایران و چین
متن و تصویر قرارداد ایران و چین

قیمت دلار در پایین‌ترین سطح

تقویت احتمال لغو تحریم‌ها و کاهش نرخ ارز؛ قیمت دلار به پایین‌ترین سطح در ۳ ماه گذشته رسید

مغازه صرافی در تهران   –

همزمان با تقویت احتمال لغو برخی از تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی در نتیجه دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای گروه ۱+۴، قیمت دلار آمریکا در جریان معاملات روز پنجشنبه بازار آزاد تهران به پایین‌ترین سطح در سه ماه گذشته رسید.

در حالی بانک مرکزی ایران عرضه رسمی دلار آمریکا در شبکه رسمی صرافی‌های تحت نظارت خود را همچون روز چهارشنبه در نرخ ۲۳ هزار و ۲۳۷ تومان ادامه داد، قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران حدود ۱۴۰ تومان ارزان شد و تا ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان پایین آمد.

نرخ دلار آخرین بار در جریان معاملات هشتم بهمن ماه گذشته در مرز ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان مبادله شده بود و طی سه ماه گذشته این نرخ تا ۲۶ هزار و ۳۵۰ تومان صعود کرده بود.

هر یور نیز طی داد و ستدهای روز پنجشنبه بازار تهران حدود ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان فروش رفت که ۷۲۳ تومان بالاتر از نرخ رسمی اعلام شده توسط بانک مرکزی ایران و پایین‌ترین نرخ در سه ماه گذشته بود.

در پی ادامه کاهش قیمت ارز در بازار ایران و افت بهای جهانی هر اونس طلا، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز در بازار تهران ۸۶ هزار تومان ارزان شد و به ۹ میلیون و ۹۳۹ هزار تومان رسید. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۹۹۰ هزار تومان مبادله شد که ۶ هزار و ۲۰۰ تومان پایین‌تر از نرخ پایانی معاملات روز چهارشنبه بود.

نرخ هر اونس طلا با ۷.۵ دلار کاهش در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تا هزار و ۷۷۴ دلار کاهش یافت.

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633 تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

مانور موتور سوار خوب

مانور موتور سوار خوب

مانور موتور سوار خوب در شمال تهران برگزار می شود دومین مانور موتور سوارخوب با …

دیدگاهتان را بنویسید