خانه / بین الملل / ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا

ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا

مشهورترین نفتکش ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا نام و پرچمش را عوض کرد

مشهورترن نفتکش ونزوئلا به نام آیاکوچو با هدف دور زدن تحریم‌های آمریکا نام و پرچم خود را تغییر دادند.

مشهورترین نفتکش ونزوئلا  برای دور زدن تحریم‌های آمریکا نام و پرچمش را عوض کرد

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، اطلاعات دو مؤسسه رهگیری خطوط کشتیرانی به نام‌های اکوآسیس و مارین ترافیک، حاکی از آن است که مشهورترین نفتکش ونزوئلا به نام آیاکوچو، پرچمش را تغییر داده و حالا با پرچم روسیه و با نام جدید ماکسیمو گورکی، در حال فعالیت است.

این نفتکش در سال ۲۰۱۳ در شرکت صنایع سنگین بوهای چین ساخته شد و ظرفیت حمل دو میلیون بشکه نفت را دارد که معادل ۵ روز تولید نفت کنونی ونزوئلاست.

طول این نفتکش ۳۳۲ متر بوده و عرض آن ۶۰ متر است و ۲۲ و نیم متر آب خور دارد.

این نفتکش در ماه می نام و پرچم خود را تغییر داده است.

تغییر نام این نفتکش باعث شده که حالا آیاکوچوی سابق به بزرگترین نفتکش در ناوگان نفتی روسیه بدل شود.

در فوریه سال ۲۰۱۹ بود که آمریکا در راستای سیاست خود برای اعمال فشار اقتصادی و سرنگون کردن دولت کاراکاس، آیاکوچو و چند نفتکش دیگر متعلق به دولت ونزوئلا را تحریم کرد.

مؤسسه مارین ترافیک، آخرین موقعیت مکانی ماکسیمو گورکی را در نزدیکی بندر نفتی پورتوخوزه در شمال شرقی ونزوئلا شناسایی کرده که البته موقعیت مکانی این نفتکش، مشخص نیست.

واشنگتن در فوریه و مارس سال جاری چند زیرمجموعه شرکت روسنفت روسیه را در لیست تحریمی‌های ونزوئلا اضافه کرد تا روس‌ها را بر آن دارد تا فعالیت‌های خود در ونزوئلا را متوقف کند.

بلومبرگ اخیرا گزارش داده که آمریکا قصد دارد با اعمال تحریم‌های جدید باقی مانده صادرات نفت ونزوئلا را متوقف کند.

علیرغم همه این فشارها اما ایران سطح همکاری‌های خود در حوزه انرژی را به شدت بالا برده و بارها به این کشور نفت، غذا و سوخت ارسال کرده است.

ایران همچنین در تلاش است تا به ونزوئلا کمک کند که تولید نفت و ظرفیت پالایشگاهی خود را حفظ کند.

با توجه به آنکه ایران از سال ۲۰۱۸ و پس از خروج آمریکا از برجام تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد در واقع هیچ ترسی از تحریم‌های آمریکا و نقض تحریم‌های ونزوئلا ندارد.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

مردم عزیز ارمنستان و جمهوری آذربایجان

جمهوری اسلامی قفقاز ایجاد باید گردد

آذربایجان: شهر فضولی آزاد شد،  وزارت دفاع ارمنستان با انتشار این عکس می ‌گوید یک …