خانه / بین الملل / مداخله در قوانین و مقررات و رویه‌های قضایی مستقل جمهوری اسلامی ایران»

مداخله در قوانین و مقررات و رویه‌های قضایی مستقل جمهوری اسلامی ایران»

احضار سفیر آلمان در تهران به دلیل توییت اعتراضی علیه اعدام نوید افکاری

نظرها

وزارت خارجه ایران
وزارت خارجه ایران   –
وزارت خارجه ایران اعلام کرد که در پی توییت‌های اخیر سفارت آلمان در تهران، سفیر آن کشور در ایران روز دوشنبه توسط مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار شده است.

پیمان سعادت، مدیرکل اروپای وزارت خارجه ایران «اقدام خارج از عرف دیپلماتیک سفارت آلمان» در تهران را به منزله «دخالت در امور داخلی» ایران دانسته و به شدت محکوم کرده است.

آقای سعادت همچنین در این دیدار تصریح کرده که «مداخله در قوانین و مقررات و رویه‌های قضایی مستقل جمهوری اسلامی ایران» به هیچ وجه قابل قبول و تحمل نیست و از سفارت آلمان انتظار می‌رود «حد و حدود وظایف دیپلماتیک خود را شناخته و پا از آن فراتر نگذارد.»

در مقابل، هانس- اودو موتسِل، سفیر آلمان در تهران نیز اعلام کرده که مراتب مورد اعتراض ایران را به مقام‌های کشورش منعکس خواهد کرد.

سفیر آلمان در تهران روز یکشنبه در صفحه رسمی توییتر خود بیانیه بربل کوفلر، کمیسر حقوق بشر دولت آلمان را در اعتراض به اعدام نوید افکاری بازنشر کرد که در آن به «خاموش کردن صداهای مخالف» از طریق به تعبیر او «نادیده گرفتن قوانین اساسی حقوقی» را پذیرفتنی ندانسته بود.

هانس- اودو موتسِل ماموریت خود در تهران را از اواسط مرداد ماه گذشته(۵ اوت) در تهران آغاز کرده است. پیش از او، میشائیل کلور برشتولد به مدت چهار سال سفیر آلمان در تهران بود.

در همین حال، علی باقری، معاون امور بین الملل قوه قضاییه ایران نیز روز دوشنبه از سفرای برخی کشور‌های غربی در تهران خواست که اگر از انصاف، حق و عدل بویی نبرده اند، لااقل ادب دیپلماتیک را رعایت کرده و مانند یک گروه اپوزیسیون بلندگوی دروغ پراکنی نشوند.

خبرگزاری میزان (خبرگزاری قوه قضائیه ایران) از قول آقای باقری نوشت که فشار‌های خارجی نه تیغ تیز عدالت دستگاه قضایی ایران را کُند می‌کند و نه چتر گسترده رحمت و رأفت اسلامی قوه قضاییه را کوچک می‌کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

اقتل الموذی قبل ان یوذی!

اقتل الموذی قبل ان یوذی!

عامل اصلی ترور شهید «عماد مغنیه» شناسایی شد بک وبسایت صهیونیستی نام یک مسئول عالی‌رتبه …

پاسخی بگذارید