خانه / اجتماعی / تبدیل موزه پرفسور حسابی به کانون تولید علم

تبدیل موزه پرفسور حسابی به کانون تولید علم

شهردار منطقه یک در جلسه با مدیر عامل سازمان فاوای  شهرداری تهران در راستای راه اندازی شهر هوشمند در موزه پرفسور حسابی:
تلاش مدیریت شهری تبدیل موزه پرفسور حسابی به کانون تولید علم است
موزه پرفسور حسابی در شمال تهران با تبدیل شدن به مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند بعنوان مرکزی برای تولید علم، مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جلسه ای که با حضور محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، ایرج حسابی فرزند پرفسور حسابی و هیئت امنای این خانه موزه برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با بهره مندی از پتانسیل های شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها، مدیریت شهری در تلاش است “مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند” را در موزه پرفسور حسابی راه اندازی کند.
وی با تاکید بر ویژگی‌های شخصیتی پرفسور حسابی و لزوم اشاعه سبک زندگی ایشان خاطر نشان ساخت: ارتباط میان بنیاد حسابی و فعالیت‌های مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند می تواند این مرکز را به کانون علم در منطقه یک تبدیل کند .
موسوی افزود: گردشگری، مباحث ایمنی، موضوعات ترافیکی، بوستان های هوشمند، مدیریت پسماند، افزایش بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر، استفاده از آب های خاکستری، الکترونیک نمودن خدمات شهرسازی جهت مقابله با فساد اداری و … از جمله حوزه هایی است  که هم اکنون در شمال تهران نیازمند توجه ویژه و بهره گیری از هوشمند سازی است
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران نیز در این نشست ضمن تشریح رویکرد شهرداری تهران در توسعه نوآوری شهری، بر لزوم هدف گذاری مشخص و ارزیابی مستمر عملکرد مراکز نوآوری و فناوری تهران هوشمند تاکید کرد.
فرجود همچنین با اشاره به شبکه سازی میان این مراکز در شهر تهران، تاکید کرد که این مرکز باید با نگاه عمیق به مسائل شهری، به دنبال ارائه راهکارهای خلاقانه برای رفع چالش‌های شهر و شهرداری باشند.
در پایان این نشست ضمن بازدید از موزه پرفسور حسابی، در خصوص فرایند آماده سازی و زمان بندی راه اندازی این مرکز تصمیم گیری شد.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

جایگاه روابط عمومی در مدیریت شهری،

جایگاه روابط عمومی در مدیریت شهری،

اهمیت به جایگاه روابط عمومی در مدیریت شهری، سازمان را فعال می کند مدیران ارشد …

پاسخی بگذارید