خانه / فرهنگی / کنگره ملی شعر یتیم

کنگره ملی شعر یتیم

به‌دلیل شیوع ویروس کرونا؛

مهلت ارسال آثار به کنگره ملی شعر یتیم تمدید شد

مهلت ارسال آثار به کنگره ملی شعر یتیم تمدید شد

دبیر اجرایی کنگره ملی شعر یتیم از تمدید مهلت ارسال آثار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی خیریه عترت بوتراب، در جلسه روز گذشته کنگره ملی شعر یتیم که با حضور اعضای کمیته‌های علمی و اجرایی و هیات داوران و همچنین بنیان‌گذار موسسه خیریه عترت بوتراب برگزار گردید، دبیر اجرایی کنگره از تمدید مهلت ارسال آثار خبر داد.

به گفته محمود حبیبی‌‌کسبی، به دلیل شیوع ویروس کرونا، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه کنگره تا آبان ماه سال جاری تمدید شده است.

در این جلسه، سید ناصر محمد سیدی به ارائه گزارشی از تاریخچه و فعالیت‌های موسسه بوتراب پرداخت و گفت: این موسسه با بررسی و الگوگیری از بیش از 50 خیریه در کشورهای مختلف تاسیس شد و هم‌اکنون در زمینه‌های معیشت و تامین سبد کالای نوروز، اشتغال و کارآفرینی، تهیه جهیزیه و ازدواج، تهیه مسکن، تامین لوازم‌التحریر و خدمات آموزشی و فرهنگی، امور درمانی به بیش از 7500 فرزند یتیم و 4300 مادر فداکار ارائه خدمت می‌نماید.

نخستین کنگره شعر یتیم، به‌منظور پاسداشت و گسترش فرهنگ یتیم‌نوازی توسط موسسه خیریه عترت بوتراب برگزار می‌شود. تمام قالب‌های ادبی ساحت شعر می‌توانند در این کنگره شرکت کنند. پنج بخش کنگره شامل شعر سنتی، شعر نو، تصنیف و ترانه، شعر کودک و نوجوان، قطعه ادبی است که آثار ارسالی جداگانه داوری و معرفی خواهند شد.

سعید یوسف‌نیا (بخش ترانه و تصنیف)، سعید بیابانکی (بخش علمی)، مصطفی علی‌پور (عضو هیات علمی)، دکتر ناصر فیض (عضو هیات علمی) از چهره‌های نام‌آشنای عرصه ادبیات و شعر هستند که به عنوان داوران این کنگره برگزیده و در این نشست حضور یافتند. سید مهدی شجاعی نیز مسئولیت هیئت داوران (بخش قطعه ادبی) را عهده‌دار است.

دبیرخانه کنگره 6 محور را به علاقه‌مندان پیشنهاد می‌کند که عبارتند از«اهمیت پاسداشت فرهنگ یتیم‌نوازی»، «فرهنگ یتیم‌نوازی به عنوان مسئولیت اجتماعی»، «ستایش از خیرین یتیم‌نواز»، «جایگاه ایتام در تعالیم دینی»، «حضرت محمد (ص) به عنوان یتیم مکه» و «حضرت امیرالمؤمنین به عنوان پدر یتیمان» که تعالیم اخلاقی، دینی و آیینی ما در آنها گنجانده شده است. همچنین علاقمندان می‌توانند در محورهای دیگر نیز آثار خود را ارسال کنند.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

مجوز ترخیص 80تن داده شد تا برنج ایراین بپوسد

رفع تحریم برای واردات نیست بلکه باید برای صادرات استفاده شود

اظهارات ضد ایرانی سفیر آمریکا در سازمان ملل در آستانه آغاز مباحث قطعنامه تحریم تسلیحاتی …