خانه / اجتماعی / ایستگاه های مجهز در مترو

ایستگاه های مجهز در مترو

معاون ترافیک شهرداری منطقه یک در کارگروه تخصصی مدیریت بحران  پهنه ترافیکی شمال تهران :
ایستگاه های متروی  پهنه شمال برای مقابله با بحران، تجهیز می شوند

ایستگاه های مجهز در مترو، که می توانند در مواقع بحران به عنوان کمک کننده در حمل و نقل شهروندان خدمات رسانی کنند، در مناطق شهر تهران ایجاد شوند
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، محمد خردمند معاون ترافیک شهرداری این منطقه در جلسه کارگروه تخصصی حمل و نقل و ترافیک مدیریت بحران  پهنه ترافیکی شمال تهران که با حضور ریاست راهور شمال تهران، معاونین ترافیک مناطق 1،2 و 3 ، مدیران اتوبوسرانی، تاکسیرانی، مترو و مدیریت بحران منطقه یک و…. برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت:  پیشگیری مهمترین عامل قبل از وقوع هر بحران است بر همین اساس ایجاد ایستگاه های مترو مجهز با امکاناتی چون برق اضطراری، ایمنی و استحکام، سیستم تهویه هوا و … در هر یک از  مناطق شهر تهران برای کمک به انتقال مجروحین که بتواند به عنوان پشتیبانی و اجرای پدافند غیرعامل، عمل کند باید ایجاد شوند و تمامی اعضای کارگروه نسبت به شناسایی نقاط بحرانی در موضوع حمل و نقل عمومی در زمان بحران اقدام کنند. 
وی اجرای مانور را از دیگر اقدامات لازم جهت ارتقاء آمادگی دستگاه های خدمات رسان دانست و گفت: مانور مدیریت بحران در موضوع حمل و نقل عمومی در محدوده چهارراه پارک وی و با همیاری و هماهنگی پلیس راهور و شهرداری های مناطق 1و2و3 و ستاد مدیریت بحران این مناطق برگزار شود تا توان عملیاتی مشارکتی پلیس راهور ، شهرداری و … ارتقاء یابد.
خردمند اعلام نمود: نقاط بحران در موضوع حمل و نقل و ترافیک شناسایی شده است تا در زمان وقوع بحران نسبت به کاهش خطرات و تعیین ایمنی کامل این نقاط اقدام شود. 
کیوان فاتحی منش دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه یک نیز  گفت: در منطقه یک 6 محور بزرگراه شهید آیت اله صدر، شهید چمران، شهید مدرس شمال، ارتش، خیابان های پاسداران و شهید باهنر برای تخلیه اضطراری در مواقع بحران در نظر گرفته شده اند.
وی با اشاره به نصب تابلوهای هدایت مسیر و تاسیسات کنترل ترافیکی در این محورها افزود: در این 6 محور و تقاطع آنها با محور های دیگر 129 نقطه وجود دارد که تاسیسات کنترل ترافیکی در 92 نقطه دائمی و 37 نقطه موقت است. 
فاتحی منش با اشاره به سطح بالای استانداردهای hse مترو نسبت به سایر فضاهای عمومی خاطر نشان کرد: در زمان وقوع بحران، خطوط مترو باید بتوانند تداوم خدمت داشته باشند تا بخش عمده جا به جایی مجروحین و خدمات رسانی عمومی از طریق آن انجام شود.   

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

ایستگاه های مجهز در مترو

پروژه های محرک توسعه و کوچک مقیاس

‌‌شهردار منطقه یک در شورای اداری منطقه یک:پروژه های کوچک مقیاس در بافت های فرسوده …

پاسخی بگذارید