خانه / سیاسی / مبارزه با آمریکا

مبارزه با آمریکا

قیس خزعلی: احدی نمی‌تواند نیروهای مقاومت را از مبارزه با آمریکا باز دارد

قیس خزعلی: احدی نمی‌تواند نیروهای مقاومت را از مبارزه با آمریکا باز دارد

تهران- ایرنا- دبیرکل عصائب اهل حق عراق جمعه شب درباره وقایع پنجشنبه شب بغداد گفت: هیچ‌کسی نمی‌تواند نیروهای مقاومت را از مبارزه با نیروهای آمریکایی تا اخراج آن‌ها از عراق، باز دارد.

به گزارش تارنمای المعلومه عراق، «قیس خزعلی» افزود: تلاش‌هایی از سوی بیگانگان وجود دارد تا به الحشد الشعبی ضربه بزنند.

وی در خصوص بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق در خصوص وقایع شب گذشته بغداد، گفت: بیانیه عملیات مشترک درباره هجوم به مقر الحشد الشعبی را آمریکایی‌ها نوشتند.

دبیرکل عصائب اهل حق افزود: عملیات مشترک، بیانیه‌ای در این سطح در خصوص ترور شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس صادر نکرد.

خزعلی با اشاره به حملات اخیر ترکیه به مناطق شمالی عراق، گفت: ارتش ترکیه روز جمعه عملیات در کردستان عراق انجام داد و دولت هیچ اقدامی علیه آن اتخاذ نکرد. هواپیماهای آمریکایی همواره در عراق پرواز می‌کنند اما دولت اقدامی نکرده است.

وی اضافه کرد: بازداشت شماری از نیروهای الحشد الشعبی از سوی دستگاه مبارزه با تروریسم که با دستور نخست وزیر انجام شد، یک آشوبی بزرگ به شمار می‌آید.

این مقام الحشد الشعبی گفت: حضور نیروهای آمریکایی در عراق اشغالگری محسوب می‌شود؛ به ویژه آنکه پارلمان عراق خروج این نیروها از کشور را تصویب کرده است.

خزعلی با اشاره به اینکه همه حملات اخیر علیه نیروها و سفارت آمریکا در عراق انجام شده، گفت: هیچ یک از گروه‌های مقاومت مؤسسات و مراکز دولتی را در منطقه سبز هدف قرار ندادند.

وی افزود: حکم قضایی برای دستگیری عناصر الحشد الشعبی وجود ندارد بلکه دستور مستقیم از سوی رئیس دولت بود.

دبیرکل عصائب اهل حق تأکید کرد؛ هیچ مقام عراقی پیش از الکاظمی جرأت نکرده بود که گروه‌های مقاومت عراقی را هدف قرار دهد.

خزعلی گفت: بهتر است نخست وزیر وارد درگیری با الحشد الشعبی نشود؛ زیرا که آن‌ها مردم را نمایندگی می‌کنند.

وی افزود: دولت الکاظمی یک دولت موقت است که هدف آن فراهم کردن شرایط برای اجرای انتخابات زودهنگام پارلمانی و عبور امن و ایمن کشور از این مرحله است و نه بیشتر.

دبیرکل عصائب اهل حق همچنین گفت که هیچ گذرگاه عراقی وجود ندارد که خارج از کنترل دولت باشد.  

نیروهای مبارزه با تروریسم عراق (زیر نظر آمریکا) شب گذشته به مقر تیپ ۴۵ الحشدالشعبی وابسته به کتائب حزب ‌الله در منطقه الدوره بغداد حمله و ۱۳ نفر را بازداشت کردند.

خبرگزاری ملی نینا با انتشار بیانیه سازمان مبارزه با تروریسم عراق، بدون نام بردن از این گروه نوشت که در عملیات شبانه در جنوب بغداد، ۱۳ عنصر مسلح از سوی نیروهای این سازمان دستگیر شدند.  

در همین حال، ساعاتی بعد دستگیرشدگان آزاد شدند.  

سازمان مبارزه با تروریسم یکی از یگان های مستقل در نیروهای مسلح عراق است که پس از سقوط رژیم صدام حسین در سال ۲۰۰۳ با کمک و زیر نظر آمریکا شکل گرفت و به عنوان یکی از نیروهای زبده نظامی عراق شناخته می شود.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

Islamic United Nations

Secretary General of the Islamic United Nations

In the name of God 66/110/2020/1 Dear people of the new country: Indiana in the …

پاسخی بگذارید