خانه / سیاسی / اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی در آمریکا

اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی در آمریکا

 از روز چهارشنبه و با اوج‌گیری اعتراضات به قتل یک شهروند سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا، تاکنون ۱۴۰ شهر این کشور شاهد اعتراضات ضدنژادپرستی بوده و در حداقل ۲۱ منطقه حکومت نظامی اعلام و «گارد ملی» در آن‌ها مستقر شده است.

فیلم| اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی در آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مرگ فجیع شهروند سیاه‌پوست آمریکایی بر اثر خشونت افسر سفیدپوست پلیس در شهر «مینیاپولیس» ایالت مینه‌سوتا، شهرهای مختلف آمریکا را به صحنه اعتراضات به نژادپرستی تبدیل کرده است. اعتراضاتی که در اغلب موارد در پی دخالت پلیس به خشونت کشیده شده و تاکنون چند نفر در این اعتراضات به ضرب گلوله پلیس کشته شده‌اند.

دوشنبه گذشته بود که یک این افسر پلیس سعی کرد با رفتاری خشن، «جورج فلوید» را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌داد که افسر پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت‌آمیز در نهایت به مرگ این سیاه‌پوست منجر شد.

پس از آن، مردم مینیاپولیس در اعتراض به خشونت پلیس علیه رنگین‌پوستان به تظاهرات و اعتراضات پرداختند و ناآرامی‌ها همچنان ادامه دارد و به ایالت‌های دیگر گسترش یافته است. 

تجمع گسترده شهروندان مینیاپولیس، کانون اعتراضات که در پی پرتاپ گاز اشک‌آور، گلوله پلاستیکی و نارنجک صوتی از سوی پلیس به سمت معترضان، به خشونت کشیده شد

معترضان به خشونت پلیس آمریکا، مرکز پلیس مینیاپولیس را آتش زدند

شلیک گاز اشک‌آور توسط نیروهای امنیتی شهر مینیاپولیس به سمت معترضان به قتل یک سیاه‌پوست توسط پلیس آمریکا

برخوردهای خشن پلیس با معترضان در چند شهر آمریکا

اعتراضات آمریکا در مینیاپولیس، دیترویت، دالاس، پورتلند، اوکلند و فونیکس

مشت آهنین پلیس آمریکا به معترضان بیرون کاخ سفید

سوختن خودروهای پلیس آمریکا در آتش خشم معترضان علیه نژادپرستی (لس‌آنجلس)

تقابل معترضان با پلیس در مینیاپولیس، ایندیاناپولیس و نیویورک

 ورود تانکر سوخت به میان جمعیت معترضان در مینیاپولیس و بازداشت راننده آن توسط مردم

ناآرامی‌ها در نیویورک

حمله پلیس به معترضان در واشنگتن و به آتش کشیده شدن پرچم ایالات متحده نزدیک کاخ سفید

 هرج و مرج در فیلادلفیا در پی اعتراضات به قتل شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس

شلیک پلیس شهر کلمبوس در اوهایو به معترض سیاه‌پوستی که دست‌هایش را به نشانه مسالمت‌آمیز بودن اعتراض به تبعیض‌نژادی بالا آورده بود

تظاهرات بزرگ نیوزیلندی‌ها در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا (اوکلند)

از روز چهارشنبه و با اوج‌گیری اعتراضات، تاکنون ۱۴۰ شهر آمریکا شاهد اعتراضات ضدنژادپرستی بوده و در حداقل ۲۱ منطقه حکومت نظامی اعلام و «گارد ملی» در این مناطق مستقر شده است.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516,28

حتما ببینید

نترسید! هیچ غلطی نمی تواند بکند!

نترسید! هیچ غلطی نمی تواند بکند!

اهالی داکوتای جنوبی ای مردم شریف هرگز نترسید، و مانند دیگر مردم دنیا، به استقلال …