خانه / خبر ها / بازگشایی بقاع متبرکه

بازگشایی بقاع متبرکه

تصمیمات جدید برای بازگشایی بقاع متبرکه

رئیس جمهور گفت: کشور را به سه قسمت سفید، زرد و قرمز تقسیم می‌کنیم و طبق مصوبات وزارت بهداشت هر جا که سفید شد بقاع متبرکه اش هم باز می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،  آقای روحانی درجلسه ستاد ملی مقابله با کرونا  افزود: امروز تصمیم جدیدی برای مقابله با کرونا اتخاذ کردیم. خدا را شکر هر روز که جلو می‌رویم وزارت بهداشت با وقتی که می‌گذارد راه حل جدیدی ارائه می‌دهد. بر مبنای تصمیم جدیدی که گرفته شده کشورمان بر اساس تعداد ابتلا به کرونا و میزان شیوع آن به سه قسمت سفید، زرد و قرمز تقسیم می‌شود و نقشه‌ای تهیه و در تلویزیون به نمایش گذاشته می‌شود.Play Videoکد ویدیودانلودفیلم اصلی

وی ادامه داد: مثلاَ اگر در منطقه‌ای دیدیم طی یک یا دو هفته مبتلای جدید یا فوتی نداشتیم و تعداد بهبود یافتگان افزایش پیدا کرد آن منطقه را وزارت بهداشت بررسی و پس از شناسایی معیار‌ها سفید اعلام می‌کند اولین چیزی که در این طرح مطرح کردیم این است که با توجه به ماه مبارک رمضان اماکن مذهبی، مساجد و بقاع متبرکه باز شود بنا شد اگر محلی سفید اعلام شد بقاع متبرکه، مساجد و زیارتگاههایش باز شود. 
اقای روحانی گفت: اگر خود صحن مطرح بود تصمیم گیری برایش آسان‌تر بود به محض اینکه ما صحنی را باز کنیم مسافرت‌ها آغاز می‌شود سپس بحث مسافرت‌ها و استفاده مردم از قطار، اتوبوس و هتل‌ها مطرح می‌شود به همین دلیل باید بررسی‌هایی انجام دهیم.
وی ادامه داد: حتی اگر همین فردا گفتند وضع مشهدالرضا سفید شده است، حرم امام رضا (ع) باز می‌شود. در مناطق سفید که بیش از صد شهرستان هستند افزون بر بازگشایی زیارتگاه‌ها نماز جمعه نیز برپا می‌شود.Play Videoکد ویدیودانلودفیلم اصلیاستفاده از ماسک و دستکش در مترو و اتوبوس الزامی می‌شود
رئیس جمهور گفت: استفاده از ماسک و دستکش در مترو و اتوبوس الزامی می‌شود و وزارت بهداشت اعلام می‌کند که از چه روزی این کار انجام می‌شود.آقای روحانی در ادامه سخنانش در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه فاصله‌های بیش از یک متری که گفته می‌شد باید در اتوبوس‌ها و مترو حفظ شود، رعایت نمی‌شود افزود: به همین جهت بر استفاده از ماسک و دستکش تاکید می‌کنیم و وزارت بهداشت بزودی اعلام خواهد کرد که از چه روزی استفاده از دستکش و ماسک در مترو و اتوبوس ضروری است. Play Videoکد ویدیودانلودفیلم اصلی
رئیس جمهور از تولید کنندگان، وزارت صنعت معدن و تجارت، نیرو‌های مسلح، وزارت بهداشت و تمام گروه‌ها و کارگاه‌هایی که به تولید ماسک می‌پردازند خواست تولید را در این بخش افزایش دهند. 
وی افزود: ماسک‌های خارجی شاید گران باشد، اما عرضه آن باید صورت بگیرد تا هر کسی که مایل است خریداری کند همچنین تولید ماسک‌های داخلی نیز بیشتر شود.
آقای روحانی با اشاره به ساعات تعطیلی پاساژ‌ها گفت: قبلا اعلام کرده بودیم که پاساژ‌ها ساعت ۱۸ بسته شود، اما در مناطق گرمسیر که به علت گرمی هوا از ساعت ۱۶ کار خود را آغاز می‌کنند استانداران مجازند که این ساعت را تا ساعت ۲۰ افزایش دهند. Play Videoکد ویدیودانلودفیلم اصلی وی با اشاره به اینکه چند مورد اقتصادی نیز در جلسه امروز تصویب شد گفت: به شرکت‌ها و مجامع شرکت‌ها مهلتی داده شد که تا پایان تیر مجامع خود را برگزار کنند همچنین برای مالیات‌های مستقیم و مالیات‌های بر ارزش افزوده از اول اردیبهشت به ۳۱ تیر تمدید شد و فعالیت‌های الکترونیکی نیز در جلسه بعدی بررسی می‌شود. دشمنان از وضع بورس و دستاورد‌های خوب ما عصبانی اند 
رئیس جمهور از تمام کارآفرینان، بخش خصوصی، مردم، بخش‌های عمومی غیردولتی و نیرو‌های مسلح به سبب حضور فعالانه برای مبارزه با ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد.
 آقای روحانی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه علی رغم کرونا و مشکلات، کار‌های بزرگی در کشور در حال شروع شدن است به عصبانیت شبکه‌های ضدانقلاب و دشمنان خارجی از موفقیت‌های ایران در این برهه پرداخت و گفت: هر زمانی که ما بگوییم وضع ما خوب است شبکه‌های ماهواره‌ای عصبانیت خود را نشان خواهند داد. Play Videoکد ویدیودانلودفیلم اصلی
رئیس جمهور افزود: زمانی که ما یک نقطه مثبت به دست می‌آوریم داد و فریاد آن‌ها بلند می‌شود و می‌گویند در شرایطی که همه دنیا به هم ریخته است و همه بدبخت شده اند ایران می‌گوید وضع ما خوب است.
آقای روحانی با اشاره به افتتاح‌های بسیار مهم پیش رو در کشور گفت: یک مورد از افتتاح‌های ما در پنج شنبه گذشته یک میلیارد دلار ارزش سرمایه گذاری داشت.
وی با اشاره به آمار و ارقام مربوط به تورم در اسفند سال گذشته و فروردین ماه که روند کاهشی داشت، افزود: آن‌ها از این آمار‌ها عصبانی می‌شوند و می‌گویند در دنیا همه بدبخت شده اند چرا وضع شما خوب شده است؟
آقای روحانی گفت: شما اگر ناراحت هستید گوش نکنید و در گوش‌های خودتان پنبه بگذارید تا این حرف‌های خوب را نشنوید.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمنان ملت ایران از خوب شدن وضعیت بورس ما عصبانی اند، افزود: این به خاطر تلاش تمام شرکت ها، فعالان اقتصادی و خوشبختانه عرضه سهام شرکت‌های بزرگ بوده است. 
وی ادامه داد: شستا اعلام کرده است به زودی شستان در بورس اعلام موجودیت خواهد کرد و بانک‌ها به زودی سهام خود را در بورس عرضه خواهند کرد و بورس ما رونق پیدا می‌کند شورای عالی بورس باید مراقبت کند که ما به پیش برویم.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

زن کشی اصلاحاتی ها

زن کشی اصلاحاتی ها

این روزها تاج‌زاده و معیصونه ابتکار گیر دادن به عکس میزراخانی که ختما بدون حجاب …