خانه / سیاسی / جایزه لبنانی ها به آمریکا برای ایجاد اغتشاشات گذشته

جایزه لبنانی ها به آمریکا برای ایجاد اغتشاشات گذشته

صریحا با آزادی الفاخوری مخالفت کردیم/ آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید زد/ آزادی مزدور صهیونیستی در دولت لبنان بررسی نشده است

صریحا با آزادی الفاخوری مخالفت کردیم/ آمریکا برای آزادی مزدور اسرائیلی، دست به تهدید زد/ آزادی مزدور صهیونیستی در دولت لبنان بررسی نشده است

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: طی دو ماه اخیر برخی طرف‌ها در دولت لبنان با ما درخصوص پرونده الفاخوری در سایه تهدیدهای آمریکا، رایزنی کردند و ما صراحتا با آزادی الفاخوری مخالفت می‌کردیم.

العالم _ لبنان

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود ضمن تبریک حلول سال شمسی و عید نیروز به مردم ایران، سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را تسلیت گفت.

وی تصریح کرد: احساس نیاز به طرح موضوع عامر الفاخوری جاسوس (جاسوس اسرائیل) به دلیل توجه ما به افکار عمومی در سایه انتشار شایعات و اخبار گمراه کننده است.

دبیرکل حزب الله لبنان به موضوع آزادی “عامر الفاخوری” جاسوس رژیم صهیونیستی و انتقالش به آمریکا اشاره کرد و گفت که ما هیچ اطلاعی درباره معامله پشت پرده این آزادی نداریم و نمی‌دانیم در این‌باره معامله‌ای انجام شده است یا خیر.

سیدحسن نصرالله افزود: طی دو ماه اخیر برخی طرف‌ها در دولت لبنان با ما درخصوص پرونده الفاخوری در سایه تهدیدهای آمریکا، رایزنی کردند. ما صاحبان این پرونده هستیم و بخشی بی‌طرف نیستیم؛ از این‌رو با آزادی الفاخوری مخالفت می‌کردیم.

وی ادامه داد: فشارها عمدتا روی قضات است ولی قضاتی نیز هستند که مقاومت می‌کنند که باید مورد تقدیر واقع شوند. فشارهایی علیه کسانی‌که می‌توانستند( آزادی الفاخوری را) تسهیل کنند ولی تسهیل نکردند، اعمال شد و همچنین به وضع تحریم‌های مختلف و خودداری از کمک تهدید شد.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: پس از ممنوعیت سفر، آمریکایی‌ها تلاش کردند الفاخوری را از فرودگاه بیروت فراری دهند ولی طرف‌های امنیتی ذی‌ربط مانع از آن شدند.

سیدحسن نصرالله بیان داشت: مسئول یا قاضی که در این نبرد مقاومت می‌کند باید حمایت‌های لازم را برای‌شان فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: این اتفاق و فرار الفاخوری یک روند خطرناک است و بستر را فراهم می‌کند که آمریکا هر آنچه را که می‌خواهد در آینده تحمیل کند.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد که شخصا خبر آزادی الفاخوری را از رسانه‌ها شنیده ام ولی همین که این موضوع رسانه‌ای شد حملات رسانه‌ای گسترده و اتهاماتی همچنین علیه حزب‌الله و مقاومت مطرح شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: حزب‌الله یک نیروی سیاسی در لبنان است که نمایندگان و وزرایی دارد اما نه دولت و نه نهادهای آن و نه روسای آنها وابسته به حزب‌الله نیستند، لذا “کسی که اصرار دارد مسئولیت آزادی الفاخوری را متوجه حزب‌الله کند اصرار می‌کند که در دایره دشمن یا حریف بماند”.

وی گفت: هیچ‌کدام از ایده‌هایی که برای پیگیری پرونده الفاخوری، جاسوس رژیم صهیونیستی مطرح شده دربرگیرنده منافع ملی نبوده است.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: اقدام آمریکایی‌ها به فراری دادن این جاسوس جنایتکار خلاف قانون است الفاخوری، فراریِ تحت تعقیب دستگاه قضایی لبنان است.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: تصمیم به آزادی مزدور الفاخوری در دولت لبنان بررسی نشده و در داخل مجموعه دولت چنین تصمیمی گرفته نشده است.

وی اظهارداشت: ما از درخواست‌ها در لبنان برای تشکیل دو کمیته تحقیق قضایی و کمیته تحقیق پارلمانی حمایت می‌کنیم و ممکن است موضوع پیگیری این پرونده در خارج از کشور را بررسی کنیم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنرانی خود به موضوع شیوع بحران کرونا در این کشور اشاره کرد و خواستار تشدید تدابیر برای مقابله با کرونا شد.

وی گفت: از هرگونه تصمیم دولت در خصوص مقابله با کرونا حمایت می‌کنیم.

سیدحسن نصرالله افزود: همه باید در لبنان، از شهروند این کشور گرفته تا فلسطینی و آواره سوری به وظایف خود عمل کنند و از شیوع کرونا جلوگیری کنند.

وی با بیان این‌که جنبش حزب‌الله از ابتدا مخالف اعلام حالت اضطراری نبود، تأکید کرد اینکه برخی ادعا می‌کنند حزب‌الله با این کار مخالف بوده، دروغی بیش نیست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افرود: تاکنون ۲۰ هزار نیروی حزب‌الله در امور مقابله با ویروس کرونا مشارکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این حزب از هرگونه تصمیم دولت در قرنطینه کردن منطقه شیعه‌نشین حمایت می کند، اظهار داشت: “زشت است که تعامل با ویروس کرونا بر اساس گرایش‌های فرقه‌ای و طائفه‌ای باشد.”

نصرالله تصریح کرد: جهان در حال جنگ با کرونا است و جنگ در یمن متوقف نشده است.

او گفت: ملت ایران در سایه تحریم‌های ظالمانه آمریکا، در مبارزه با ویروس کرونا فداکاری‌هایی انجام می‌دهند.

دبیرکل حزب‌الله خاطرنشان کرد: ترامپ اصرار دارد از این ویروس در جنگ تجاری‌اش با چین بهره‌برداری کند.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

la República Islámica de Nicaragua

Pueblo independiente de la República Islámica de Nicaragua

۶۶/۱۱۰/۲۰۲۰/۱۵۶ Honorable presidente de las Naciones Unidas Saludos y saludos “Nosotros, el pueblo de Nicaragua, …