خانه / سیاسی / پدافند غیر عامل در برابر حمله بیولوژیک را از یمن یاد بگیرید:

پدافند غیر عامل در برابر حمله بیولوژیک را از یمن یاد بگیرید:

انصارالله درباره تلاش ائتلاف سعودی برای انتقال کرونا به یمن هشدار داد

انصارالله درباره تلاش ائتلاف سعودی برای انتقال کرونا به یمن هشدار داد

سخنگوی جنبش انصارالله یمن با اشاره به تلاش ائتلاف عربستان برای انتقال ویروس کرونا به یمن، کشورهای حاضر در این ائتلاف را مسئول این مسئله عنوان کرد.

العالم – یمن

محمد عبدالسلام، رئیس هیئت مذاکره کننده یمن و سخنگوی جنبش انصارالله نسبت به تجاوز جدید عربستان سعودی و ائتلاف این کشور علیه مردم یمن هشدار داد.

عبدالسلام در صفحه توئیتر خود نوشت که «به خاطر تداوم تجاوز، محاصره، ممانعت [از ارسال] غذا و دارو، قحطی گسترده‌ای در یمن به وجود آمده است».

وی تأکید کرد که به خاطر تجاوزات ائتلاف سعودی، بیماری وبا و سایر بیماری‌ها واگیردار در یمن، شیوع پیدا کرده است.

این مسئول یمنی ادامه داد: «کسی که عامل تمامی این مسائل است، ابایی ندارد که با انتقال کرونا به یمن، تجاوز جدیدی رقم بزند».

عبدالسلام در پایان خاطر نشان کرد: «اگر –خدای نکرده- چنین اتفاقی رخ دهد، کشورهای متجاوز مسئول اصلی این مسئله خواهند بود».

در همین ارتباط، مسئولان یمنی شامگاه گذشته در صنعاء پایتخت این کشور، نشستی را با موضوع ویروس کرونا برگزار کردند. حاضران در این نشست، بر «اهمیت افزایش اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا و فراهم ساخت تمام امکانات برای این مسئله» تأکید کردند.

معاون نخست وزیر یمن در این نشست گفت که عربستان سعودی، حدود چهار هزار نفر به مرزهای یمن اعزام کرده که باعث ازدحام زیادی در گذرگاههای زمینی یمن شده است. این در حالی است که یمن، با کمبود تجهیزات پزشکی و کادر درمانی روبروست.

وی کشورهای حاضر در ائتلاف متجاوز سعودی به ویژه عربستان را مسئول وارد کردن ویروس کرونا به یمن عنوان و تأکید کرد که مزدوران وابسته به این کشور، را مسئول انتقال این ویروس هستند.

عربستان سعودی از فرورین سال 1394 با تشکیل ائتلافی، حمله به ملت یمن را آغاز کرد. ریاض قصد داشت «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری فرای و مستعفی یمن را به قدرت بازگرداند که تا کنون هیچ موفقیتی به دست نیاورده است.

عربستان تجاوز خود را با مشارکت امارات و با حمایت آمریکا،‌ انگلیس، فرانسه و آلمان آغاز کرد که تا کنون بیش از صدهزار نفر بر اثر آن کشته شده و هزاران خانواده آواره شده‌اند.

وضعیت یمن به اندازه‌ای وخیم گزارش شده است که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ آماری تکان‌دهنده از وضعیت نابسامان مردم یمن ارائه و تأکید کرد که 65% از مردم این کشور، چیزی برای خوردن ندارند.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516,28

حتما ببینید

ایا ایدز هم به کرونا اضافه میشود؟

ایا ایدز هم به کرونا اضافه میشود؟

سفیر ایران در فرانسه: اولین هواپیمای چارتر پزشکان بدون مرز با یک بیمارستان صحرایی و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *