خانه / دسته‌بندی نشده / لیبرال فاشیست ها، در لباس دموکراسی طلبکارانه آمدند

لیبرال فاشیست ها، در لباس دموکراسی طلبکارانه آمدند

جوزف بورن با انبانی پر از اتهام امد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ظریف دیدار کرد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ظریف دیدار کرد

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیر امور خارجه ایران دیدار و به گفتگو نشست.

العالم – ایران سیاسی

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در اولین سفرش پس از تصدی به این سمت به تهران آمده، دقایقی قبل با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محمدجواد ظریف وزیر خارجه دیدار و گفتگو کرد.

او قرار است در این سفر با حسن روحانی رئیس جمهور و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز دیدار کند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه امروز در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به سفر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که ظهر مهمان ظریف است، گفت: بورل راجع به تحولات برجامی و روابط ایران و اتحادیه اروپا و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی با ظریف، روحانی و رئیس مجلس دیدار و گفتگو می کند.

موسوی با بیان اینکه رفت و آمدهای دیپلماتیک منافاتی با برخی مواضع اتحادیه اروپا ندارد و از این رفت و آمدها استقبال می کنیم، خاطرنشان کرد: سفر ایشان را مهم ارزیابی می کنیم و امیدواریم در گفتگوهایی که با ایران دارند ریشه شرایط جدید را متوجه باشند و استدلالات ایران را بشنوند و اگر حسن نیتی در آنهاست، برای کاهش تنش ها اقدام جدی صورت دهند.

وی همچنین گفت که پیش بینی می کنم گفتگوهای امروز با بورل صریح خواهد بود و افزود: چند هفته پیش ظریف و بورل در هند دیدار و گفتگوی شفاف و صریحی داشتند و این صراحت و شفافیت در گفتگوهای امروز نیز خواهد بود. ما دلخوری های شدیدی از اروپا داریم که بعد از نقض آمریکا، همراهی کردند و با بی عملی خودشان نشان دادند که نمی توانند کاری از پیش ببرند یا اراده و توان لازم را ندارند و تصمیم فشارهای آمریکایی ها شدند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره ابتکاراتی که ایران در قالب برجام به اروپا داده است و ارزیابی از سفر امروز بورل به تهران گفت: ابتکارات را به آنها ارائه کردیم و در هند ظریف گفتگوی صریحی با بورل داشت و امروز هم که ایران آمد اگرچه اولین سفر ایشان است، ولی با دیدگاه های ایران بیشتر آشنا خواهد شد، کلیات موضوع برایش روشن است، یکسری جزییات درباره ادامه حیات برجام و تعهدات اروپا به وضوح به ایشان گفته خواهد شد.

وی عنوان کرد: اتحادیه اروپا علاوه بر اینکه نقش هماهنگ کنندگی در قالب برجام دارد، خودش یک طرف است علاوه بر سه کشور عضو برجام، اتحادیه اروپا هم نقش هماهنگ کنندگی و محوری دارد. فکر می کنم که امروز به جمع بندی های خوبی برسیم و اگر این اتفاق بیفتد می تواند برای گام های بعدی مدنظر طرفین باشد.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516,28

حتما ببینید

فشار حداکثری را پشت سر گذاشتیم

فشار حداکثری را پشت سر گذاشتیم

روحانی: فشار حداکثری را پشت سر گذاشتیم/ هیچ گاه با ضعف پای میز مذاکره نخواهیم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *