خانه / بین الملل / تمام گناهان طالبان بخشیده شد! چون قاتلان اصلی سردار سلیمانی را کشتند!

تمام گناهان طالبان بخشیده شد! چون قاتلان اصلی سردار سلیمانی را کشتند!

افغانستان

مقامات افغانستان اعلام کردند که نظامیان افغان و اعضای طالبان در محل حادثه سقوط هواپیمایی آمریکا درگیر شده و طالبان اجازه ورود نظامیان افغانستان به این منطقه را نمی‌دهد.

به گزارش مشرق، مقامات افغانستان اعلام کردند که نظامیان افغان و اعضای طالبان در محل حادثه سقوط هواپیمایی آمریکا درگیر شده و طالبان اجازه ورود نظامیان افغانستان به این منطقه را نمی‌دهد.

صبح روز گذشته گزارش شد که یک فروند هواپیما در ولایت «غزنی» افغانستان سقوط کرده است. در حالی که ابتدا شایعه شده بود که این هواپیما مسافربری بوده است، اما تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد نشان داد که این هواپیما از نوع «بمباردیر E-۱۱A» نیروی هوایی آمریکاست. این هواپیمای ارتباطی به عنوان نقطه تماس در میدان نبرد به کار گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

آیا مسئول عملیات‌ سیا علیه ایران کشته شد؟

پس از آن طالبان با صدور بیانیه‌ای سقوط این هواپیما را تأیید و اعلام کرد که تمام سرنشینان این هواپیما کشته شده‌اند. به گفته طالبان، این هواپیما حامل چندین افسر بلندپایه آمریکایی بوده است.

خالد وردک، رئیس پلیس غزنی در گفت‌وگو با رویترز گفت: بعد از اعلام این حادثه نظامیان افغان به سرعت راهی منطقه شدند اما در نزدیکی محل حادثه با کمین طالبان روبرو شده و برای چندین ساعت با این گروه درگیر بودند.

رئیس پلیس غزنی افزود: براساس اطلاعات ما ۴ نفر در این حادثه کشته و ۲ نفر نیز زنده بودند که اطلاعاتی از این افراد در دسترس نیست، به گفته وی، بعد از درگیری با طالبان نظامیان افغان از منطقه عقب نشینی کردند.

این در حالی است که ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در این باره گفت: نیروهای افغان با حمایت هوایی آمریکا تلاش داشتند که به منطقه دسترسی پیدا کنند که با نیروهای طالبان درگیر شدند.

وی یادآور شد که حمله نظامیان افغان شسکت خورد، اما طالبان به اعضای تیم نجات اجازه حضور در محل حادثه و بازیابی اجساد را خواهد داد.

سخنگوی طالبان ادامه داد: تاکنون جسد ۶ نفر از در این حادثه یافت شده و این احتمال وجود دارد که نفرات بیشتری در این حادثه کشته شده باشند.

این در حالی است که یک منبع نظامی آمریکا که خواست نامش فاش نشود در این رابطه گفت: کمتر از ۵ نفر در این هواپیما حضور داشتند و اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که این هواپیمای نظامی تنها ۲ سرنشین داشته است.

تاکنون کسی از مقامات آمریکا و اعضای جامعه بین المللی از حادثه سقوط هواپیما بازدید نکرده، اما مقامات این کشور ادعای سقوط این هواپیما توسط طالبان را رد کردند.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516,28

حتما ببینید

برادرت را بکش تا تابعیت ترکیه دریافت کنی! برادرت را بکش تا تابعیت ترکیه دریافت کنی! شنبه 9 فروردين 1399 - 19:40 دیدن تصویر مزدوران سوریه ای که کشور خود و شرف و ملت خود را رها کردند و با هواپیمای ترکیه مانند گله ای گوسفند عازم لیبی شدند تا در کنار دولت وفاق لیبی علیه حفتر وارد جنگ شوند، بسیار تهوع آور است! العالم ـ سوریه بسیار دشوار است که بتوانیم این افراد را درک کنیم؛ این مزدوران در ویدئوهای منتشر شده به این کار خود افتخار می کردند؛ این در حالی است که می دانند آنها فقط مزدوری اجیر شده هستند که ترکیه برای منافع خود آنها را بکار گرفته است و اصلا اهمیتی ندارد که در سوریه و یا لیبی و یا هر جای دیگری وارد جنگ شوند. پس از صحنه های تهوع آور این دسته از مزدوران سوریه ای که به کار خود افتخار می کردند، شبکه های اجتماعی ویدئوهای دیگری منتشر کردند ویدئوهایی از به اسارت درآمدن این مزدوران توسط نیروهای حفتر است؛ نیروهای حفتر به صورت بسیار تحقیر آمیز با آنها برخورد می کردند و آنها اعتراف کردند که برای کشتن براداران لیبیایی خود به این کشور آمدند تا در مقابل ماهانه مبلغ 2000 دلار بگیرند و تابعیت ترکیه ای دریافت کنند! تعداد این مزدوران 50 یا 100 و یا 1000 نفر نبود؛ بلکه آنها 5000 نفر بودند که این تعداد بسیار زیاد است و بیانگر میزان فاجعه ای است که سوریه طی ده سال گذشته به سبب وجود این دسته از نادانان که ترکیه و برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و رژیم اشغالگر و آمریکا آنها را بکار گرفتند تا در مقابل مبلغی ناچیز کشور خود را تخریب کنند و مردم خود را به قتل برسانند؛ امروز نیز به لیبی منتقل شدند تا در مقابل دریافت تابعیت ترکیه برادران خود در لیبی را به قتل برسانند!

نقشه ترکیه بزرگ در حال اجرا است

برادرت را بکش تا تابعیت ترکیه دریافت کنی! دیدن تصویر مزدوران سوریه ای که کشور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *