خانه / عکس ها / اعتصابات فرانسه؛

اعتصابات فرانسه؛

اعتصابات فرانسه؛ کارگران رای به تعطیلی پالایشگاه کلیدی «گرانپویی» دادند 

 نظرها

نگارش از یورونیوز فارسی • به روز شده در: ۲۳/۱۲/۲۰۱۹
پالایشگاه نفتی فرانسه

پالایشگاه نفتی فرانسه -کپی رایتAP

اندازه متنAaAa

اعضای مهم ترین اتحادیه صنفی کارگری در فرانسه در ادامه تحرکات اعتراضی به قانون جدید بازنشستگی دولت روز دوشنبه به توقف تولید در یکی از کلیدی‌ترین پالایشگاه‌های این کشور رای دادند.

با رای به توقف تولید در پالایشگاهی مهم که نیاز‌های پاریس، پایتخت و مناطق اطراف آنرا تامین می‌کند جنبش اعتراضی و نیز اعتصاب‌های سراسری بر ضد اصلاح قانون بازنشستگی عملا از روز دوشنبه وارد مرحله جدیدی می‌شود.

دولت فرانسه با اجرای طرح اصلاح نظام بازنشستگی قصد دارد مقررات سختگیرانه‌تری را در این زمینه برای کارکنان شرکت راه آهن ملی فرانسه و سازمان حمل و نقل پاریس به اجرا بگذارد. دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری، همچنین در نظر دارد که همه فرانسوی ها، اعم از کارکنان بخش دولتی و خصوصی را ترغیب کند تا برای جلوگیری از کاهش مستمری دوران بازنشستگی شان به جای ۶۲ سالگی در سن ۶۴ سالگی بازنشسته شوند.

این تصمیم سبب شده تا بخش عمده‌ای از سیستم حمل و نقل فرانسه از دو هفته گذشته تاکنون در پی اعتصاب‌های فلج کننده دستخوش اختلالات کم سابقه‌ای شود و معترضان خشمگین در جریان تظاهرات پراکنده در پاریس و دیگر شهرهای این کشور با ماموران پلیس درگیر شوند.

اتحادیه کنفدراسیون عمومی کار فرانسه موسوم به CGT که تاکنون کم‌ترین نرمش را در برابر درخواست‌های دولت برای پایان دادن به اعتصاب‌ها و تعلیق آن در طول تعطیلات پایان سال میلادی از خود نشان داده اینک و با رای روز دوشنبه زمینه توقف فعالیت یکی از مهم‌ترین پالایشگاه‌های نفت این کشور را فراهم کرده است.

بدین ترتیب تولید پالایشگاه و فعالیت مخازن ذخیره نفت شرکت توتال در «گرانپویی» واقع در جنوب شرق پاریس در پی رای کارگران اتحادیه کنفدراسیون عمومی کار از روز سه شنبه متوقف خواهد شد.

یک مسئول اتحادیه صنفی فرانسه در این خصوص به خبرگزاری رویترز گفت: «تصمیم برای توقف فعالیت پالایشگاه گرانپویی با رای اکثریت ضعیف کارگران اتخاذ شد. مسئولان اتحادیه پیش از رای‌گیری یک ساعت به کارگران و اعضا فرصت فکر کردن داده بودند.»

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516,28

حتما ببینید

علت عقب ماندگی و بدهی های کلان فوتبال

علت عقب ماندگی و بدهی های کلان فوتبال

دلایل زیادی وجود دارد که از ارتقا رتبه فوتبال ایران جلوگیری می شود. البته دلایل …