خانه / علمی و دانشگاهی / خود آگاهی مدیران هرچه بالاتر بروند کمتر می شود

خود آگاهی مدیران هرچه بالاتر بروند کمتر می شود

نگاهی عمیق به عوامل شکست‌ها و پیروزی‌های شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ در طی صد سال اخیر بازگوکننده توجه به میزان تصمیمات ناشی از برنامه‌ریزی مدیریتی صحیح و به‌موقع مدیران آن سازمان‌ها بوده است. به‌طور کلی توانمندی مدیران هر سازمان و موسسه‌ای در تمامی مقاطع و دوران‌های اثرگذار و نقش‌آفرین در پیروزی، ارتقاء، بقا و نقش‌آفرینی آنها در تحقق امیال اقتصادی و اجتماعی بوده است. بالاخص اینکه در عصر حاضر با توجه به پیچیدگی‌ها، تضادهای ناشی از ابهامات مالی و اقتصادی و تعاملات بین‌المللی، لزوم پرورش و انتخاب مدیران شایسته‌ای که بتوانند در این چرخه پرتلاطم اقتصادی، موثرانه و قدرتمندانه فعالیت نمایند نیاز به برخورداری و بهره‌مندی از مدیران شایسته، مطلع، خلاق و دور‌گرا می‌باشد.سومين همايش ملی «شناسایی و پرورش مديران و ‌رهبـران آينـده» با امیدواری به پرورش مدیران خلاق آتی روز چهارشنبه 13 آذرماه در سالن همايش‌‌های بين‌المللی کتابخانه ملی ایران برگزار خواهدشد.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516,28

حتما ببینید

کریدور عبور انسان به سمت شرق ایران

کریدور عبور انسان به سمت شرق ایران

شناسایی 205 اثر و محوطه تاریخی در کرمان /کوهبنان کریدور عبور انسان به سمت شرق ایران و داخل آسیا برنامه بررسی و شناسایی باستان شناسی شهرستان کوهبنان استان کرمان علاوه بر شناسایی 205 اثر و محوطه تاریخی نشان داد که اینمنطقه یکی از کانون های اجتماعات در دوره پارینه سنگی و کریدور عبور انسان به سمت شرق ایران و داخل آسیا بوده است. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،این بررسی ها به سرپرستی مشترک علیرضا سرداری عضو هیئت علمیپژوهشکده باستان شناسی و مرتضی خانی پور، دانش آموخته دکتری باستان شناسی از دانشگاه تهران، در راستای تهیه نقشه باستان-شناسی کشور در حال اجراست. علیرضا سرداری امروز «یکشنبه » با بیان اینکه شهرستان کوهبنان در شمال استان کرمان، از نظر جغرافیای فرهنگی، در طول تاریخ جزو یکیاز بلوک های مهم منطقه  کرمان بوده و حتی در بعضی از دوران اسلامی، دامنه نفوذ آن تا بخش هایی از بهاباد و بافق در استان یزد نیزگسترش یافته تصریح کرد: بخش زیادی از این شهرستان کوهستانی است و از نظر منابع معدنی، غنی می باشد که در طول تاریخ نقشمهمی در زندگی مردمان این حوزه داشته است. این باستان شناس گفت :آثار شناسایی شده شامل تپه ، محوطه ، بنا، آسیاب، آب انبار، بافت روستا، خانه های تاریخی، برج، قنات، معدن وکارگاه شدادی، گورهای سنگی، پناهگاه و محوطه های روباز می شود  که متعلق به دوره های مختلف است. وی با اشاره به این نکته که در دوره پارینه سنگی تاکنون سه محوطه و یک پناهگاه شناسایی شده خاطرنشان کرد : پیش از این در سال1962 میلادی، شواهدی از این دوره توسط رینهولد هوکراید، زمین شناس آلمانی در کوهبنان معرفی شده بود. سرپرست  برنامه بررسی و شناسایی باستان شناسی شهرستان کوهبنان  اظهار داشت :با وجود این، بررسی های اخیر نشان می دهد کهاین منطقه یکی از کانون های اجتماعات این دوران و کریدور عبور انسان به سمت شرق ایران و داخل آسیا بوده است. سرداری با بیان اینکه در دوران بعدی پیش از تاریخ، دو محوطه مربوط به هزاره سوم پیش از میلاد شناسایی شده که تشابه زیادی با فرهنگهای عصر مفرغ کرمان به ویژه شهداد داشته تصریح کرد: درواقع این آثار، دلالت بر ارتباطات فرهنگی و تعاملات بازرگانی حوزه های جنوبی کرمانبا استقرارهای فلات مرکزی ایران دارد که کوهبنان مسیر اصلی این ارتباطات بوده است. در ادامه مرتضی خانی پور دیگر سرپرست برنامه بررسی و شناسایی باستان شناسی شهرستان کوهبنان  اظهار داشت :در دوران تاریخی، آثاردوران اشکانی و ساسانی شامل تپه ها، بناها، قلعه ها و گورهای پشته  سنگی در شهرهای کوهبنان و طغرلجرد شناسایی شده که بسیاریاز این گورهای پشته سنگی در ارتفاعات و ستیغ کوه های منطقه پراکنده است. او با بیان اینکه غالب استقرارها و آثار شناسایی کوهبنان متعلق به دوره اسلامی است که به ویژه با توسعه قنات ها، روستاهای زیادی شکلگرفته افزود: با توجه به منابع تاریخی و حضور جهانگردان، کوهبنان در این دوران با جمعیت زیاد و توسعه شهری، دارای مساجد، خانقاه ، برج ها،خانه های اعیانی و بازار بوده است که در این برنامه ثبت و مستندنگاری شده اند. خانی پور خاطرنشان کرد :با توجه به منابع غنی معدنی، تاکنون 12 معدن مس، سرب ، روی و گل رخت شوی شناسایی و بقایایی از آثارشدادی و فلزکاری باستان نیز به دست آمده است. وی با بیان اینکه بیشتر این معادن از نوع کانی های سرب و روی هستند که در منابع تاریخی، اشاره زیادی به آنها شده تصریح کرد : چنانکهکوهبنان یکی از مهم ترین مراکز تولید و فرآوری سرب و روی و معروف به توتیا بوده است.