خانه / اجتماعی / چی بودیم ، چی شدیم

چی بودیم ، چی شدیم

چی بودیم ، چی شدیم

✅ شما یادتون نمیاد ولی کمتر از هشتاد سال پیش کشورهای شوروی و انگلیس، ایران را که در جنگ جهانی دوم اعلام بی‌طرفی کرده بود به بهانه حضور چند کارشناس آلمانی از شمال و جنوب اشغال کردند.
ایرانی که بی‌طرف بود، نه با آمریکا جنگ داشت، نه با اسرائیل و نه با هیچ کشوری. زمانی که حزب‌الله هم وجود نداشت و اصلاً نمازجمعه‌ای برگزار نمی‌شد که کسی بخواهد مرگ بر این و آن بگوید. پس ساده لوحی هست که فکر کنید دشمنی استکبار با ما ربطی به این مسائل دارد.
✅ شما یادتون نمیاد ولی ارتش رضاخانی طی ۴۸ ساعت شکست خورد.
شرم آوره که بگم در قبال انهدام یک عدد تانک و سه جنگنده‌ی آنها دو ناوچه ما غرق شد،چهار ناوچه خسارت دید و شش جنگنده ما نابود شد.
تعداد تلفات آنها کلاً ۶۲ نفر بود درحالی که ما ۱۰۰۰ نفر تلفات دادیم.
به نظر شما اون زمان در اوج مشکلات اقتصادی و امنیتی کشور دغدغه رضاشاه کبیر چه بود؟ برداشتن حجاب از سر زنان.
مثل همین الان که در اوج مشکلات اقتصادی دغدغه عده‌ای کشف حجاب است.
✅ شما یادتون نمیاد ولی انگلیس بخاطر اینکه نفوذ بقیه کشورها را در ایران کم کند، همه غله ایران رو به زور و نازور خرید تا قوای بقیه کشورها نتوانند غذای نیروهاشون رو تامین کنند.در نتیجه نصف جمعیت ایران از قحطی و گرسنگی مردند.
✅ شما یادتون نمیاد ولی یک زمانی نفت ما رو به بهای هیچ می‌بردند و توی سرمان هم می‌زدند.
✅ شما یادتون نمیاد ولی یه زمانی سران متفقین یعنی روزولت، چرچیل و استالین در تهران کنفرانس چهار روزه می‌گذاشتند بدون اینکه دربار ایران خبر داشته باشد و کسی را دعوت کنند.ایران حیاط خلوت متفقین بود.
✅ شما یادتون نمیاد ولی یه زمانی انگلستان با فشار بر روی شاه، بحرین را از ایران جدا کرد.
✅ شما یادتون نمیاد ولی یه زمانی طبق کاپیتالاسیون ارزش سگان آمریکایی از شاه ایران بیشتر بود.
✅ شما یادتون نمیاد ولی یه زمانی تو اوج جنگ هواپیمای مسافربری ما را با موشک وسط خلیج‌فارس زدند.

💢 گذشت اون زمان‌ها، دوران بزن در رو تمام شد.

✅ اکنون ما بی‌طرف نیستیم . یک قطب قدرت دنیاییم. هیچ توافقی بدون جلب نظر ما در منطقه به سرانجام نمی‌رسد و هر جمعه مرگ بر استکبار می‌گوییم و هیچ غلطی هم نمی‌توانند بکنند.
✅ گذشت آن زمان‌ها که ۴۸ ساعته تسخیر شدیم، هشت سال تمام پشت مرزهای ما ماندند و راه به جایی نبردند.
اکنون زمانی است که پهپادهایشان را یا به غنیمت می‌گیریم و یا به تفنن می‌زنیم.
✅ گذشت زمانی که خسارت و تلفات می‌دادیم، اکنون زمانی است که جنگ نشده،اندازه یک جنگ خسارت زدیم.تریتون
✅ گذشت زمانی که نفت ما را به زور می‌بردند، اکنون اگر یک نفتکش ما را توقیف کنند فوراً نفتکش‌هایشان را به غرامت می‌گیریم.
✅ گذشت زمانی که سران استکبار کنفرانس‌های تعیین حد و مرز و تقسیم غنایم‌شان را در تهران با بی‌اعتنایی کامل به حق حاکمیت ایران می‌گرفتند. اکنون زمانی است که فرستاده‌هایشان نامه‌شان را زیر باسن می‌گذارند و نامه را نخوانده برمی‌گردند.
✅ گذشت زمانی که به زور انگلیس جزیره بحرین را شوهر دادیم، اکنون علیرغم خودکشی استکبار در نبرد با ما، بندر لاذقیه سوریه هم جزیی از کشور ماست.
✅ زمان مصونیت قضائی استکبار گذشت و اکنون تمام سگان آمریکا که از نزدیک مرزهای آبی ما عبور می‌کنند باید به سربازان ما پاسخگو باشند که از کجا می‌آیند،به کجا می‌روند،چرا چگونه و چه شکلی و کو کلاهت؟!
✅ گذشت زمانی که ناو آمریکا هواپیمای مسافربری ما را زد و در نهایت عذر‌خواهی هم نکردند،اکنون زمانی است که ترامپ جلوی دوربین از ایران بخاطر اینکه همراه با گلوبال هاوک، هواپیمای همراه با ۳۲ سرنشین‌اش را در آب‌های خلیج‌فارس هدف قرار نداده است تشکر می‌کند!
✅ اکنون زمان اوج اقتدار ماست.زمانی است که به فاصله کوتاهی شاخ به شاخ آمریکا و انگلیس شده‌ایم و هیچ غلطی هم نمی‌توانند بکنند.
💠 چقدر خواندن این قسمت کوتاه از پیام امام پس از قطعنامه ۵۹۸ شیرین و دلچسب است که فرمودند:
امروز يكى از افتخارات بزرگ ملت ما اين است كه در برابر بزرگترين نمايش قدرت و آرايش ناوهاى جنگى آمريكا و اروپا در خليج‌فارس صف‌آرايى نمود و اينجانب به نظام‌هاى آمريكايى و اروپايى اخطار مى‌كنم كه تا دير نشده و در باتلاق مرگ فرو نرفته‌ايد، از خليج‌فارس بيرون رويد و هميشه اينگونه نيست كه هواپيماهاى مسافربرى ما توسط ناوهاى جنگى شما سرنگون شود، كه ممكن است فرزندان انقلاب ناوهاى جنگى شما را به قعر آبهاى خليج‌فارس بفرستند.

امروز همان روز موعود است.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز پایگاه خبری ماهین نیوز به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری تحلیلی خبری اطلاع رسانیسیاسی فرهنگی اقتصادی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp face booke soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516,28

حتما ببینید

انقلاب اسلامی در آمریکا

انقلاب اسلامی در آمریکا

اعتراضات ضدنژادپرستی، آمریکا را به میدان جنگ تبدیل کرده است اعتراضات به قتل دلخراش شهروند …