خانه / مذهبی / صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان با عنوان “عهد سربازی” که در مسجد مقدس جمکران

صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان با عنوان “عهد سربازی” که در مسجد مقدس جمکران

سرلشکر باقری: برخی جریان‌ها در بیروت و بغداد پول پخش می‌کنند/ آمریکا به دنبال تغییر حاکمیت عراق است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمن در عراق و لبنان تلاش می‌کند پایه‌های حکومت‌های مردمی را متزلزل کرده و حکومت‌های مورد حمایت آمریکا در این کشور به مسئولیت برسند، آمریکا تلاش می‌کند با توسعه فساد و ترویج پول مردم را در میدان نگه دارد.

العالم – عراق

سرلشکر محمدحسین باقری پیش از ظهر امروز در سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان با عنوان “عهد سربازی” که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: 9 ربیع‌الاول روزی بزرگ و سرآغاز ولایت و امامت امام زمان(عج) است.

وی با تأکید بر اینکه 9 ربیع‌الاول نقطه عطفی در تاریخ بشر محسوب می‌شود،ادامه داد: این مراسم عهد بستن با امام زمان(عج) است که همه دستورات الهی را تبعیت می‌کنیم و خود را برای سربازی و پادررکاب بودن را عمل می‌کنیم و اگر دوران ظهور را درک کنیم جان و مال و فرزند و آبرو را در کف اخلاص می‌گذاریم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: مسلمانان هنگامی‌که اسلام را پذیرفتند با امام عهد بستند و روز غدیر با ولایت امیرالمؤمنین(ع) عهد بستند ولی به این عهد باقی نماندند، کمتر از یک سال از رحلت پیامبر(ص) خیانت‌کارانی مسیر تاریخ را تغییر داده و مسلمانان غیر از اندکی سکوت کردند و مطامع دنیا چشم آن‌ها را کور کرد.

سرلشکر باقری ادامه داد: اگر مسلمانان در عهد خود در غدیر باقی می‌ماندند و در کنار اباعبدالله (ع)در نهضت عاشورا حضور پیدا می‌کردند مسیر تاریخ تغییر می‌کرد و ظلم و ستم به ملت‌های اسلامی روا نمی‌شد.

وی بیان کرد: اگر در تاریخ عده‌ای با خلف وعده سبب انحراف در تاریخ شدند نسل امروز و نسل‌های آینده در عهد خود ایستادگی می‌کنند، این مراسم نشان می‌دهد که ایستادند و از آرمان الهی و مقدس نظام اسلامی دفاع می‌کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بابیان اینکه ملت ایران با همه سختی و فشارها در این 40 سال امتحان خود را به‌خوبی پس داده است، گفت: از روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد ملت ایران در دوران دفاع مقدس و تهدید و فشارهای دشمن، مبارزه با تروریست و تهدیدهای آمریکای جنایتکار نشان داد از هیچ تهدید و فشار و جنگی واهمه نداشته و میدان را خالی نمی‌کند و پشت رهبر صف در صف و سلاح و قرآن در دست ایستادگی کرده و از آرمان‌هایشان دفاع می‌کنند.

انتظار فرج به معنای جهاد و مبارزه با ظلم است

سرلشکر باقری عنوان کرد: انتظار فرج به معنای امید و کار، تلاش و جهاد و مبارزه با ظلم است و میدان‌های مجاهدت امتحانی است تا مشخص شود سربازان امام زمان(عج) چه افراد و چه تعداد هستند و کدام مسلمان و شیعه به عهدش ایستاده ویا صرفاً حرف زده و موقع عمل مخفی‌شده است.

وی بابیان اینکه انسان مومن منتظر باید زمینه ظهور را آماده کند،تصریح کرد: باید با عمل به دستورات اسلام و بصیرت و آگاهی و روشن‌بینی زمینه ظهور را آماده کرد، منتظران ظهور به بیان رهبری در آماده‌باش دائمی هستند و شخص منتظر شمشیر و سلاح و لباس رزمش آماده بوده و در آمادگی کامل به سر می‌برد و منتظر است ندای امام زمان (عج)و نائب ایشان را بشنود و در میدان حاضر شود.

نسل جوان رسالت مهمی برای زمینه‌سازی ظهور دارد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد:مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم تأکید کردند که نسل جوان باید خود را برای نقش‌آفرینی و زمینه‌سازی ظهور آماده کند، در این بیانیه مسیر راهبردی انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری ترسیم‌شده و هدف و مسیر شفاف و قطعی است و امید در اوج و پیروزی قطعی قرار دارد.

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه قدرت الهی پشت جبهه حق به ما قدرت و اعتمادبه‌نفس می‌دهد،تصریح کرد: سلاح دشمن با جبهه حق قابل‌مقایسه نیست ولی جرئت نمی‌کنند چشم چپی به‌نظام اسلامی داشته باشند، اراده و قدرت الهی نقطه تاریک کننده دل دشمن است و باید با تبعیت از رهبری این قدرت را حفظ و ارتقا دهیم.

وی بابیان اینکه استکبار با برنامه‌ریزی داعش را ایجاد کرد،افزود: رزمندگان و شهدای محور مقاومت نشان دادند از تهدید و فشارهای دشمن هیچ ترسی ندارند و به میدان آمده و این توطئه را خنثی کردند،وضعیت سوریه سالهای پیش با امروز قابل‌مقایسه نیست و کل سرزمین سوریه آزادشده است و عراقی که بخش بزرگ آن توسط داعش تصرف‌شده بود امروز در دست حاکمیت قانونی عراق است که این موضوع از برکت خون شهدای مدافع است.

آمریکا تلاش می‌کند حکومت مدنظرش در عراق به مسئولیت برسد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: دشمن در عراق و لبنان موج‌سواری کرده و تلاش می‌کند پایه‌های حکومت‌های مردم را متزلزل کرده و حکومت‌های موردحمایت آمریکا در این کشور به مسئولیت برسند، آمریکا تلاش می‌کند با توسعه فساد و ترویج پول مردم را در میدان نگه دارد،حکومت عراق و لبنان مشکلات جامعه خود را رفع کرده و به فقیران و مستمندان بپردازند و امنیت کشورشان را تأمین کنند.

سرلشکر باقری عنوان کرد:ملت عراق در اربعین نشان داد که دارای چه روحیه‌ای است و حماسه اربعین را خلق کرد، ملت ایران در کنار عراق در راهپیمایی اربعین یک‌بار دیگر عهد خود را به امام حسین(ع) نشان داد.

وی خاطرنشان کرد:باید با بصیرت و مراقبت نسبت به تحرکات دشمن و دعا برای ظهور امام زمان(عج) کشور نمونه‌ای داشته باشیم و دشمنان را ناامیدتر کرده و خداوند مقدر بفرماید که نسل موجود ظهور امام زمان(عج) را شاهد باشد و همه ما از سربازان حضرت ولی‌عصر(عج) باشیم.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 09120836492 همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

نماز چوپان

چوپان مردی با پدرش در سفر بود که پدرش از دنیا رفت. از چوپانی در …