خانه / شهرداری یک / توزیع نهال رایگان در بین شهروندان تا ۱۵اسفند ادامه دارد

توزیع نهال رایگان در بین شهروندان تا ۱۵اسفند ادامه دارد

در طرح استقبال از بهار؛
توزیع نهال رایگان در بین شهروندان شمال تهران آغاز شد

توزیع نهال رایگان به منظور ارتقای فرهنگ زیستمحیطی و مشارکت  شهروندان در حفظ و توسعه فضاهای سبز شهری و خصوصی در شمال تهران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار کرد: در راستای طرح استقبال از بهار، توزیع نهال رایگان شامل نهال های مثمر از جمله سیب، گوجه سبز، آلو و…. به شهروندان، در بوستان های نیاوران، قیطریه، گلریزان آغاز و تا ۱۵ اسفند ۹۹ ادامه می یابد.
وی گفت: توزیع بروشور و دستورالعمل نحوه غرس و نگهداری از آن نیز توسط اداره فضای سبز این منطقه در محل های توزیع نهال انجام می شود  تا اطلاعات لازم در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
جعفریان از دیگر اقدامات اجرایی در راستای حفظ و توسعه فضای سبز شهری را کاشت درختان به روش روت بال و همسازی سازی درختان در سطح فضای سبز منطقه یک دانست و گفت: کاشت درختان به روش روت بال به عملیات جا به جایی درختان از یک نقطه به نقطه دیگر بدون آسیب رسیدن به درخت می گویند که بر همین اساس بیش از ۳۴۰ درخت به این روش به مساحت کاشت ۱ هزار و ۷۳۸ متر مربع از گونه های گیاهی چنار، عنبرالسائل، زیتون تلخ، بید مجنون، اقاقیا، یاس هلندی، بن سای زیتون با بن حدود ۲۵ الی ۴۰ در میدان شهید باهنر، خیابان شریعتی، بلوار اوشان، مقابل ساختمان شهرداری ناحیه ۵ و… به منظور همسان سازی  و افزایش تراکم درختان در سطح محدوده فضای سبز منطقه در طرح نهضت درختکاری کاشته شد.
او با اشاره به اجرای عملیات جهادی به زراعی فضای سبز در شمال تهران گفت: طرح جهادی عملیات به زراعی، کندوکوب و هرس فضای سبز معابر، بوستان ها و جنگل های سطح منطقه یک با هدف ایجاد فضای مطلوب شهری، فرم دهی، جوان سازی و رفع خطر نیز از اقدامات اجرایی است.
معاون شهردار منطقه یک افزود: این عملیات از دی ماه با نخاله کشی و جمع آوری خاک مازاد و آلوده، خاکریزی، شخم و زیر رو کردن خاک، استفاده از کود گرانول غنی شده و شیمیایی فسفات تریپل، حذف کنده های خشک، آزاد سازی طوقه درختان، ترمیم تنه و تشتک درختان، کاشت درخت و درختچه، گل فصلی، مرمت انهار و…انجام گرفته است.

توزیع نهال رایگان در بین شهروندان
توزیع نهال رایگان در بین شهروندان

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633 تلفن 02136608516همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

احداث قدمگاه صالحیه(ع)،

احداث قدمگاه صالحیه(ع)،

شهردار منطقه یک در دیدار با تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (ع): کلنگ احداث قدمگاه …