خانه / بین الملل / جمهوری اسلامی بنگلادش و برمه / نجات آوارگان روهینگیایی

نجات آوارگان روهینگیایی

سازمان ملل خواستار نجات آوارگان روهینگیایی از دریا شد

شفقنا- سازمان ملل خواستار نجات آوارگان روهینگیایی شد که در دریا سرگردان هستند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، آژانس مهاجران ملل متحد در پیامی هشدار داد: یک گروه از آوارگان روهینگیایی در دریای آندامان گرفتار شده و ذخیره آب و غذای آنان رو به اتمام است؛ بسیاری از آنان بیمار هستند و از بی‌آبی درحال مرگ هستند.

این نهاد بین‌المللی می‌گوید اطلاع دقیقی از مکان قایق این مهاجران ندارد و فقط می‌داند قایق آنها ۱۰ روز پیش جنوب بنگلادش را ترک کرده و به دلیل خرابی موتور در دریا سرگردان شده است. سازمان ملل تاکید کرده برخی از افراد داخل قایق جان خود را از دست داده‌اند. یک مقام هندی نیز سرگردانی قایق را در حوالی سواحل این کشور تائید کرده است. سازمان ملل از کشورهایی که در این دریا ساحل دارند درخواست کرده این افراد را نجات دهند. براساس اطلاعات یک گروه حقوق بشری به نام پروژه آراکان ۸ مسلمان روهینگیایی در این قایق جان خود را از دست داده‌اند.

مسلمانان روهینگیا تحت‌تعقیب‌ترین قوم در جهان هستند. آنها از اوت سال ۲۰۱۷ تحت شدیدترین حملات نظامی، شکنجه، هتک حرمت و کشتار در میانمار قرار گرفتند و ۷۴۰ هزار نفر از آنان به بنگلادش گریختند.

خبر اصلی را در رویترز ببینید

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633