خانه / خبر ها / برق۲۰۰۰۰۰خانه می رود برای استخراج یک بیت کوین

برق۲۰۰۰۰۰خانه می رود برای استخراج یک بیت کوین

استخراج هر رمزارز معادل مصرف برق ۴۷ سال یک خانه

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: مصرف برق استخراج یک رمزارز، معادل مصرف ۴۷ سال یک واحد مسکونی است.

آقای محمدحسن متولی‌زاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ افزود: از ابتدای شروع طرح مقابله با مراکز استخراج رمز ارز غیرمجاز تاکنون ۷۰ هزار دستگاه شناسایی و جمع آوری شده است.

وی گفت: میزان برق مصرفی دستگاه‌های غیر مجاز استخراج رمز ارز جمع آوری شده ۳۰۰ مگاوات است که این مقدار مصرف معادل نیاز یک شهر بزرگ به برق است.

مدیر عامل شرکت توانیر با اشاره به آمادگی وزارت صمت برای ارائه مجوز و تسهیلات به متقاضیان استخراج رمز ارز افزود: تاکنون تعدادی از این مراکز قرارداد بسته و مجوز دریافت کردند و البته برخی نیز به قیمت متضرر شدن مردم همچنان بصورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند.

متولی‌زاده با بیان اینکه ما به سه روش میزان مصرف برق، بازرسی‌ها و اطلاع رسانی مردم مراکز غیرمجاز را شناسایی می‌کنیم گفت: با توجه به تعیین جریمه‌های سنگین و جمع آوری دستگاه‌های مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز درصورت کشف، بهتر است فعالان این صنعت که هنوز مجوز فعالیت ندارند، برای جلوگیری از این زیان نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه طبق سیاست‌های دولت، انرژی با یارانه به مشترکان ارائه می‌شود افزود: این بخش صنعتی به دلیل دستیابی به منابع ارزی و داشتن سود‌های کلان، طبق تصمیمات دولت یارانه‌ای برای انرژی دریافت نخواهندکرد.

ماهین نیوز به اندازه ۲۰۰هزار دلار برق مصرف می کند ولی به ۵۰هزار دلار فروخته می شود ملانصرالدین پیش اینها کم آورده!

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633

حتما ببینید

اهدا کتاب

اهداء بخشی از کتابخانه شخصی دکتر رجبی دوانی به کتابخانه مجلس به گزارش روابط عمومی …